Pranašai – dvasiniai futurologai

Kabala

Klausimas. Kas tie pranašai?
Atsakymas. Pranašas – tai dvasinis futurologas.
Žmonės, kurie atskleidė žmogaus pakilimo nuo gyvūninės būsenos iki dieviškumo pakopas ir aprašė, kaip reikia pakilti šiais dvasiniais laiptais, vadinami pranašais.
Jie niekada nepranašavo, kas įvyks materijoje. Pavyzdžiui, knyga „Zohar“ buvo parašyta prieš 2000 metų urve, tačiau nei su urvu, nei su tuo laikmečiu ji visiškai nesusijusi.
Joje kalbama apie tai, kad būtent mūsų laikais turime pasiekti dvasinio pakilimo būseną, o ne apie tai, kas įvyks čia, Žemėje. Tai nedomina pranašų, juk kabalos požiūriu materijos nėra. Ji jaučiama tik subjektyviais pojūčiais.
Komentaras. Tačiau Baal Sulamas knygoje „Paskutinioji karta“ rašė apie trečiojo ir ketvirtojo pasaulinio karo galimybę.
Atsakymas. Joje jis kalba ne apie sielą, o apie tai, kaip žmonija sieks išsitaisymo. Sielos patirs įvairių problemų mūsų pasaulyje, jeigu žmonės nepradės teisingai eiti į priekį. Bet tai – ne pranašystė!
Kalbama apie tai, kad yra du moksliniai gamtos vystymosi keliai. Apie tai buvo kalbama jau prieš 6000 metų. Iš principo, visos vystymosi stadijos aprašytos kabaloje nuo Adomo laikų, o po to Abraomo „Kūrinijos knygoje“ („Sefer Jecira“). Nuo to laiko viskas taip ir vyksta. Nieko naujo nėra, nes gamtos dėsniai nesikeičia. Jie tiesiog realizuojasi.

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>