Apie dienoraštį

Savo elektroninio pašto ir mūsų organizacijos adresais gaunu daug laiškų su įvairiais klausimais. Tai ne tik asmeniniai klausimai, bet ir klausimai apie sielos tobulėjimą ir apskritai vystymąsi, tarpusavio ryšius, kelią – klausimai, kurie kyla žmogui, esančiam kelyje.

Mano dienoraštis yra rusų, anglų, hebrajų, vokiečių, ispanų, lietuvių, lenkų ir vengrų kalbomis – taigi gaunu laiškų iš viso pasaulio. Yra daug žmonių, kurie ir nesutinka su manimi, mane kritikuoja. Noriu jiems padėkoti, nes ši kritika man padeda išaiškinti dalykus, paaiškinti, kaip aš suprantu kabalą.

Užduodami klausimai padeda suvokti, kam šis gyvenimas, kokia jo prasmė, kokie mūsų ketinimai šiame gyvenime, kokias mes turime priemones gyvenimui pažinti, kuo ypatinga mūsų karta, kokios yra mums ir mūsų vaikams, Izraelio ir viso pasaulio žmonėms būdingos problemos. Yra daug su tuo susijusių dalykų ir tikrai verta tai išsiaiškinti, nes kabala gali atsakyti į visus šiuos klausimus.

Galbūt aš nepakankamai aiškiai kalbu per paskaitas, galbūt daug kas lieka neaišku. Matau, kad daugelyje blogų yra asmeninių klausimų. Gal kartais jie ir nelabai draugiški, tačiau man tai patinka. Iš to matosi, kad žmogui tai iš tiesų rūpi, kad jis nenori dėl to pykti, bet nori išsiaiškinti, kad jam tai svarbus šaltinis ir jis klausia, kodėl aš sakau taip ar kitaip. Taip mes galime išsiaiškinti, kokie dalykai gyvenime mums yra svarbūs.

Pats mūsų gyvenimas nėra toks svarbus, tačiau daug svarbiau yra tai, ką mes su juo galime padaryti. Jei galime pasiekti begalybę, amžinybę, tobulumą, tai yra daug daug svarbiau už šitą gyvenimą. Tam sukūriau savo dienoraštį ir tikiuosi, kad jis bus jums reikalingas. Taigi rašykite man.

Aš rašau dienoraštį rusų kalba, o vėliau jis yra verčiamas į kitas kalbas. Žemiau yra pateiktos nuorodos į mano dienoraščius kitomis kalbomis:

Rusų (laitman.ru): Каббала, наука и смысл жизни – блог Михаэля Лайтмана
Anglų kalba (laitman.com): Kabbalah and the Meaning of Life
Hebrajų (laitman.co.il): קבלה, מדע ומשמעות החיים  – הבלוג האישי של מיכאל לייטמן
Vokiečių (laitman.de): Kabbala und der Sinn des Lebens: Michael Laitmans persönlicher Blog
Ispanų (laitman.es): La Ciencia de La Cabalá y El Significado de La Vida
Lenkų (laitman.pl): Kabała i sens życia – osobisty blog Michaela Laitmana
Vengrų (laitman.hu): Kabbala és az élet értelme
Kinų (laitman.cn): 卡巴拉、科学和生命意义———迈克尔•莱特曼博客
Olandų (michaellaitman.nl): Kabbalah het Doel van het Leven – Michael Laitman Persoonlijke Blog
Prancūzų (laitman.fr): La Kabbale et le sens de la vie – Le Blog Personnel de Michael Laitman
Italų (laitman.it): La Kabbalah, la scienza e il Senso della Vita
Katalonų: Cabalá Bnei Baruch
Portugalų: Percepcao da Perfeicao: O Verdadeiro Sentido da Cabala