Klauskite

Brangūs skaitytojai!

Prieš išsiųsdami klausimą – peržiūrėkite dienoraštį, galbūt jau yra atsakymas. Į pasikartojančius klausimus neatsakinėju. Klausimus, susijusius su mokymusi, platinimu ir pan. prašau siųsti šiuo el. pašto adresu manager@laitman.lt. Vėliau jie bus persiųsti atsakingiems asmenims.

Ačiū!

Klausti gali tik registruoti vartotojai.

78 klausimai

 1. kabbak  •  gruodis 21, 2008 @17:41

  Gerbiamas mokytojau,
  TV laidų metu Jūs nekartą sakėte, kad Kabalos mokymo žmonės nepriėmė nei senovėje (tik jam atsiradus), nei mūsų eros pradžioje, nei dabar. Nežiūrint į tai, lyg ir tvirtinate, kad Abraomo mokiniai pasklidę po pasaulį davė pradžią vos ne visoms pasaulio religijoms. – Toks faktas liudytų, kad žmonės vis tik priėmė Kabalos mokymą, tik ne ta pradine forma, o skirtingas kultūras atitinkančiomis įvairiomis formomis, pritaikius tam tinkamus skelbimo metodus.
  Antras delikatus momentas iš to fakto sektų, kad priešingai nei jūs tvirtinate, – Kabalos mokymas tiesiogiai susijęs su tikėjimais. Jei Jūs dar tuo nesate tikras, pravartu būtų tai ištirti. Juk dabar gaunasi, kad tą titanišką darbą, kurį atliko Bažnyčios, Jūs ignoruojate. Todėl visiškai nekeista, kad visos Bažnyčios niekaip negali sutikti, kad būtų niekais paverstos kelių tūkstantmečių jų pastangos. Vietoj to, Kabalos – visų mistinių sistemų pagrindo – pagalba – galima būtų lengvai dešifruoti visų religijų “paslaptis”.
  Kai tik skirtingų tikėjimų žmonės (davatkos) praregėtų, tai Bažnyčių tarnams nieko kito nebeliktų, kaip tik visiems vieningai pripažinti tą patį Kabalos mokymą per savo tikėjimo prizmę.
  Kas trukdo užsiimti vienijimu skirtingų pasailėžiūrų, kai tam priemonė – Jūsų rankose?

 2. kabbak  •  gruodis 21, 2008 @19:11

  Papildymas klausimo: kabbak • gruodis 21, 2008 @17:41

  Pirmiausia derėtų ieškoti kontaktų su Bažnyčių vadovais, aukščiausiais dvasininkais, – išklausyti jų argumentus. Derinti veiksmus būtina.

 3. Ridulis  •  sausis 30, 2009 @19:55

  Norių paklausti ką turėčiau toliau skaityti, esu jau perskaitęs vieną knyga, Raktas i Kabalą.Ką turėčiau dabar skaityti?jeigu galite isvardinkite visą sarašą knygų kurias turečiau skaityti eiles tvarka (gali buti ir lietuviškių ir anglų kalbomis) dekui.

 4. Laitman.lt administratorius  •  vasaris 7, 2009 @14:29

  Be „Raktas į kabalą“ lietuvių kalba yra išleista knyga „Kabala.Pagrindiniai teiginiai“, brošiūros „Kas yra kabala?“, „Slaptoji Biblijos prasmė“, „Dvasia ir kūnas“, „Iš chaoso į harmoniją“. Visas knygas (lietuvių, anglų, rusų kalbomis) galima užsisakyti mūsų internetiniame knygyne http://www.knygos.kabala.lt . Iš anglų kalba išleistų knygų vertėtų perskaityti knygą “Kabbalah Revealed”, kuri greit bus išleista ir lietuvių kalba. Taip pat knygą “Kabbalah. Complete Idiot’s Guide”.
  O geriausiai pradėti mokytis kabalos virtualiai per http://www.kab.tv, kur daromas vertimas ir į anglų kalbą. Sekmadieniais 16 val. būna paskaitos pradedantiesiems, kurių metu galima užduoti klausimus mokytojui M. Laitmanui.

 5. Domantas  •  vasaris 18, 2009 @15:25

  Kaip jūs manote,ar ne geresnis socializmas?Valstybė suteikia gyvenamą plotą,rupinasi piliečiais,visi dirba, visi lygūs ir vienodai aprupinti tiek, kiek valstybė gali.Tokia sistema gali bendrauti su kitomis valstybėmis,tačiau nežaidžiant ekonominio žaidimo.Esu pastebėjęs,kad žmonės gyvendami SSRS buvo daug atviresni ir nuoširdesni,vieni kitiems padėdavo,o kai atėjo demokratija ir prasidėjo ekonominis žaidimas,žmonės stipriai susvetimėjo,prasidėjo kova už būvį ir kas daugiau nuo kurio nuplėš.

 6. Rollandas  •  vasaris 21, 2009 @16:46

  Jei turiu žinių, kaip mityba veikia organizmo sveikatą, sužinojęs, jog kažkuris maisto produktas man kenkia, jo nevartoju, tada turiu galimybę atrasti kažką kitą, o jei nejaučiu alkio nevalgau (nes persivalgymas kenks). Ar galima sakyti, jog kabala siūlo, panašiu būdu suvaldyti egoizmą?

 7. virgis  •  balandis 11, 2009 @09:15

  cia ivardinti “jie” – tai politiniai klanai ir kitos sistemos aukos
  kas galetu man padeti rasti atsakyma,duoti patarimu,ar teisingai elgiuosi,kas ka gali pasiulyti? mane nuodija , as pries savaite buvau Saugume, Vyriausiam policijos komisariate, ir niekaip neissireikalavau teisines pagalbos, policininkai suteikdavo melaginga informacija ir pan (kreipiausi i aukstesnio rango pareigunus). ir galu gale tik sustiprinau juos , aisku jie su tuo tikslu mane ir nuodija,kad pasirodytu kokie jie stiprus . bet aisku as kovodamas pries juos stengiusosi pagreitinti procesa visa ir siek tiek del egoizmo ,nes jauciusiu neivertintas ir “naikinamas”,ir idesiu siandienine tema :

  Lryto diskusijose,paskatino sukurti tema,ir nuleisti velnius ant zemes.
  Šėtono stiprybe yra ta , kad jis apsimeta geru ir teisingu zmogumi, priesingu atveju jam nedirbtu geri zmones,o blogi dirbtu per prievarta ir visada galvotu apie perversma,ir lipima kitiem “per galvas,” ar panasiai.
  o jus suprantat, kad tai rasydamas as stiprinu blogi,nes biski blogieciai tampa didesniais ir protingesniais blogieciais, bet tai turi atsitikti, blogis sunaikins pats save,as pagreitinu procesa.
  bet aisku kurie is prigimties geri zmones ,tai jiems parodau tikra kelia ir padedu atsimerkti.

  p.s. cia skirtas sis pranesimas tiems kas galvoja kad manim naudojasi, ir kurie isitikine kad as stiprinu blogiukus

 8. meskiuukas  •  balandis 12, 2009 @02:27

  Pirma karta susiduriau su kabalos mokslu,bet labai nustebau,kad dalis to kas rasoma atitinka mano mintis.Cia yra citatos is mano pasisakymo forume.
  .Branda zmoguje yra ismatuojama jo mastymo ir elgesio isliekamaja pridetine verte laiko ir paplitimo aspektu.Sitoje kartoje pastebimas zodzio myleti statiskumas.Kaip kazkokio siekio asmeniskai save patenkinancios vidines busenos.Tai tera TIK maza dalis zodzio “myleti” reiksmes.Aplamai tas zodis yra veiksmazodis ir jis nurodo veikimo buda ir netiesiogiai kilme is kur tas veiksmas kyla.O meile tera tu veiksmu rezultatas-busena kurios siekiama.Tokia tera siandienines meiles reiksme-trumpalaike ir vartotojiska.Vienisiaus meiles kurybinis pajegumas ir isliekamoji pridetine verte yra siai dienai 1/7mlrd dalis.Dvieju zmoniu -2/7mlrd.Norint patiems tvarkytis savo ir busimu kartu ateiti ir likimus turime tapti absoliutus altruistai,nes meile siandien kazkokia forma parodyta svetimam zmogui-po nenuspejamo metu skaiciau taps visuomenes kurioje gyvens tavo proanukiai elgesio dalimi.Pradedant nuo to,kad gyvybe aplamai yra kurybinis srautas reiskiasi veiksmai masiskai naikinantys gyvybe-stabdo kuryba.Paryskinta sakini as pasakyciau>>>”Altruistinė meilė turi būti nukreipta taip, kad ji nestabdytu o nukreiptu kurybini srauta(visomis prasmemis)
  Klausimas: kodėl neatidavei savo PC vargšams???Mes svetimi žmonės, ir aš galiu kiekvienam nelaimėliui duoti tavo telefono numerį – kaip suprantu, esi pasiryžęs visiems padėti.
  Ats.Sitoje situacijoje atsakymas labiau nei paprastas.Jei as duociau zmogui kuris GALI pats susidoroti su savo nelaime-reiskiasi as STABDYCIAU JO KURYBINI SRAUTA,kurio deka jis pats rastu iseiti is savo nelaimes savo jegomis(meskos paslauga).Jei mano PC galetu isgelbeti zmogu kuris yra nepajegus pats issigelbeti surasdamas (kurinys)iseiti,reiskiasi padeciau ir ne tik atiduodamas P.C. bet ir tuom kuom galiu ir joks atlygis man nereikalingas.
  Klausimas Jums:kur as mastau netaip ir ka rekomenduotumete paskaityti tobulinimuisi.

 9. meskiuukas  •  balandis 12, 2009 @05:58

  Cia pasiskaitinejau ir noriu pateikti dar viena savo teorija,kuria parasiau Draugas.lt forume 2008.08.16:
  “Skiriama NE silpnos,nesubrendusios mastysenos ir vaizduotes zmoguciams.Galbut iskelsiu teorija apie MUSU(zmonijos)programos tiksla ir prasme…(o gal kazkam atrodys,kad nusikalbesiu..)…taigi>>>
  “Juodosios ir baltosios energijos(kuriancios ir griaunancios) suvienijimas kurimui visaapimancios meiles pagrindu”…
  Fizinis kunas ir fizinis darbas sukuria materialius dalykus.(zemiausia kurybines energijos forma).Protavimas ir mentalinis darbas sukuria progresa,itakojanti jau materija kuriancius sutverimus(aukstesne kurybines energijos forma)..Emocinis ir jausmu kurybinis darbas sukuria jau tikslo kurti ir tobuleti atsiradima(zmoniu lygyje tai yra pagrindines kurybines energijos forma)-pastarosios aukstesnis lygis yra meile leidzianti prisiliesti prie dievo(kurejo),kadangi suteikia galimybe sukurti gyvybe(vaikas)…auksciausias lygis yra visaapimanti meile kai isnyksta riba tarp skirstymo i bloga ir gera,sava ir svetima(Motina Terese)-mylima besalygiskai,nepaisant nieko(pvz motinos ir jos pirmagimio kudikio,kai is meiles gali paaukoti savo gyvybe,arba anot religijos-kai viespats is meiles pasiruoses paaukoti savo gyvybe uz tikra nusikalteli,galbut net zmogzudi)…
  1 Tikslas…privesti zmonija iki visuotines visaapimancios besalygiskos meiles(kai visa be isimties zmonija myles viska dieviskaja visaapimancia meile)
  2 tokiu atveju isnyksta zmogaus kaip atskiro individo tikslas,lieka tik vienas vienintelis-kurejo tikslas nes kiekvienas atskiras individas susitapatina su kureju jo kurimo plano procese…taigi isnyksta ir zmonijos kaip gyvybes formos instinktas gyventi>>>>visa zmonija samoningame lygyje tiesiog gali susinaikinti-sugrizti pas kureja is kurio ir kilo=pasaulio kaip primityvios gyvybes formos isnykimas ir sugrizimas i energijos(meiles) forma>>>populiariai”PASAULIO PABAIGA”….
  kadangi iki sios dienos nieko nebuvau girdejes apie kabala,tai po tokiu minties panasumu su dalimi cia aprasyto mokslo teoriju iskilo man klausimas:jei tos idejos nepriklausomai viena nuo kitos atsiranda skirtingu niekuom nesusijusiu zmoniu galvose,ar tie zmones jas issikviete savo apmastymais is vieno ir to paties saltinio,ar tai reiskia,kad tiems zmonems yra is auksciau pavesta tam tikra misija?

 10. virgis  •  balandis 12, 2009 @15:40

  iš dalies jau radau atsakymą i prirmą klausima čia:
  Eskalatoriumi – Aukštesniųjų pasaulių pakopomis

 11. Dita  •  balandis 13, 2009 @10:43

  Laba diena,
  Norėčiau pervesti 2% savo met. pajamų ir paremti Jūsų organizaciją, bet nežinau Jūsų paramos gavėjo sąskaitos. Jeigu tokią turite, prašau atsiųsti informaciją arba nuorodą į mano el. paštą dite67@gmail.com

  Pagarbiai,
  Edita S

 12. virgis  •  balandis 14, 2009 @18:13

  tikiuosi neįkyriu aš čia jums su savo neramia siela :) ? (jei kokie mano pasisakymai bent šiek tiek nepatinka, ištrinkit,nei kiek neprieštarausiu)

  http://forum.lrytas.lt/topic_show.pl?did=;tid=152055;pid=1522693;msg=ReplyPost#pid1522693
  sekit nuorodą, rasit super gera filma “saves pažinimo kelias” M.Laitmanas (Дорога к себе)
  jei kam įdomu, tai čia šiose diskusijose yra straipsnis (neatmetu ir to, kad tas straipsnis nukopijuotas nuo JAV laikrascio ,ir tai žmonių ruošimas karui su S.Koreja, bet kol kas anksti objektyvias išvadas daryti).
  bet esmė, ten po tuo straisniu yra virš 300 komentarų, ir sprendžiant pagal pasisakymus,tai jau žmonės praregėjo , todėl žurnalistai turi domėtis Kabala ir tą informciją skleisti žmonijai,aišku jei nori žmonija išvengti skaudesnių pasekmių .

  p.s. gal yra anglų kalba įgarsintas filmas “Дорога к себе” http://rutube.ru/tracks/1528779.html?v=cdfcefac92aa5b4c45fbb9f3280f9394 , nes jaunimas nesupranta angliškai (šį ryt gavau tokį prašymą)?

 13. virgis  •  balandis 17, 2009 @15:47

  http://www.laitman.lt ten randu atsakymus, aiškius ir tikslius. Ačių JUMS Michaeli Laitmanai . ir Ačių už filmą “KELIAS Į SAVE” įgrasintą anglų.k, aš angliškai nesuprantu , bet kitiem tai puikus paaiškinimas kuom aš domiuosiu ir puikus Kabalos pristatymas (tą filmą rusų k. beveik kiekvieną dieną pažiųriu ir pats ).

 14. virgis  •  balandis 19, 2009 @14:29

  parašiau elektroninį laišką į kaunas@kabala.lt , susižavėjau Kabala mokslu ir sklindančiu gėriu ir išmintim iš kabalistų, ir juos palaikančių režisierių,laidų vedėjų ir kitų .
  smagu kad yra tokių žmonių.

 15. virgis  •  balandis 20, 2009 @12:35

  Istorija. Ar dėl to daug kas nemėgo žydų, kad jie mokinasi Kabala ir tampa išmintingais,automatikai pranašesniais ir laimingesniais ?

 16. virgis  •  balandis 27, 2009 @06:59

  nors gali būti kad tai dabar staigus kritimas žemyn, kad krzė užsites, ir žmoės samoningės, ir gali būti kad tai mano per didelis jaunatviškas noras matyti dideli gėri savo šio fizinio kuno gyvenime .

 17. virgis  •  gegužė 21, 2009 @00:47

  Gerbiamas mokytojau, kaip reik elgtis , jei tobulindamas žmones kenkiu tiem žmonėm kurie nesuinteresuoti matyti sąmoningesnius kitus žmones, ir jie mane persekioja ir nuodija, ar turiu pasitraukti iš forumų ir diskusijų, kuriose rašau, ir neužsiimti kitu informacijos skleidimu ?
  Aišku reik atsižvelgti ir į tokius kriterijus,kad po to tie žmonės ir toliau “lips ant galvos” ir norės kitaip “sutrypti” ir kitų reikalavimų prisigalvos. Ir tie žmonės visada ieškos kaltų savo nesekmėse,kaip reik atsiriboti ar susigyventi su tokiais žmonėmis, atsižvelgent į tai kad jų vertybės laikyti tokius kaip aš žemesne kasta.

 18. Ridulis  •  gegužė 26, 2009 @10:00

  man iškilo toks klausimas, jeigu kūrėjas mūms siunčia kančia ir skausmą ne šiaip sau, o tam kad keistumemes ir keistume savo egoistines savybes i altruistines savybes ir jus teigiat, kad mūms tereikia pakeisti vieną žmonių kartą, kad viskas pasikeistų į gerą ir viskas judetų taip, kaip yra kūrėjo sumanytą, taigi mano klausimas, jeigu mes tą žmonių kartą padarysime tokia, kokia jinai turi būti ar kūrėjas irgi mūsų vaikams siūs kančią ir skausmą, kad jie judėtų į priekį į visiško išitaisimo pabaigą?

 19. patricija  •  birželis 6, 2009 @20:08

  ka manot apie vegetarizma? juk gyventi kitu saskaita blogai, tai parodo, kad zmones blogi ir egoistiski.
  aciu.

 20. Dita  •  birželis 9, 2009 @15:18

  Laba diena, perskaičiau Jūsų atsakymą į klausimą apie vegetarizmą ir supratau kodėl valgome mėsą, bet žinau, kad kai kurių tautų žmonės nevalgo kiaulienos, o kaip kabalistai?
  Biblijoje skaičiau, kad į kiaules Dievas suvaręs kažkokias blogąsias “Legiono” dvasias, bet tos kiaulės po to nusiskandino ežere. Paaiškinkit, prašau, tai kabalos požiūriu. Kas buvo tas “Legionas” ir ar galima valgyti kiaulieną, o jeigu ne- kodėl? (O gal jų jau negalima ištaisyt?)
  Iš anksto dėkoju už atsakymą.

 21. victoras  •  rugpjūtis 4, 2009 @14:37

  Laba diena Mokytojau,
  neseniai pradėjau studijuoti kabalą BB internetu,jaučiu ,jog būtent kabaloje atsakymai į esminius mano būties klausimus,todėl noriu iš pat pradžių stengtis dalykus suprasti teisingai(iki šiol 12 metų buvau krikščionis ir daugybė neatsakytų klausimų atvedė į kabalą). Sakykite ,prašau, kaip pasiekiama valios laisvė,jei aš gyvenu pagal iš anksto užduotą programą,ką aš turiu atlikti, kad būdamas nelaisvas prisiliesčiau prie būtent tos akimirkos -momento kada galiu išnaudoti savo laisvą valią.Juk jei viskas iki tol užprogramuota- vadinasi ir tas momentas progamos dalis ?Padėkite,nebesusigaudau. Ačiū Jums už atsakymą ir už visą didžiulį darbą kurį atliekate atnešdamas kabalos mokymą. Ačiū.

 22. Julija  •  rugpjūtis 9, 2009 @15:47

  Siandien netycia atradau si internetini puslapi, siek tiek paskaitinejau ivairiomis temomis ir mane labai sudomino. Jau labai seniai jauciu, kaip tustuma is vidaus naikina viska, nebepadeda nei literatura, nei menas, nei muzika. Noriu studijuoti kabalos mokyma siek tiek placiau ir nuosekliau negu tiesiog skaitinejant istraukas ar straipsnelius is ivairiu saltiniu, gal yra kokia nors sistema, bent jau nuo ko pradeti?

 23. rima  •  rugpjūtis 9, 2009 @16:52

  Gerb. Julija,
  siūlytume Jums prisijungti prie pamokų pradedantiesiems, kurias M. Laitmanas skaito kiekvieną sekmadienį 16 val. Šios pamokos transliuojamos http://www.kab.tv/eng/ (galite pasirinkti rusų arba anglų kalba). Daugiau informacijos apie kabalą galite rasti ir pagrindiniame kabalos internetiniame puslapyje http://www.kabbalah.info/litakab/index_lita.htm, kurį galite skaityti ir kitomis kalbomis. Taipogi galite įsigyti knygų mūsų internetiniame knygyne http://knygos.kabala.lt/.

 24. victoras  •  sausis 25, 2010 @22:19

  Gerbiamas Rav Laitmanai,
  prašau padėkite susigaudyti,niekaip nesuprantu, kaip kongreso metu mokymo procesui padeda išgeriamas didelis kiekis degtinės?Kodėl labiausiai per pusryčius ar pietus aktyviausi “liachaimininkai”po to per pamoką pamiega(gal miegant geriau mokslas į galvą lenda?),o vėliau per sekantį maitinimą,vėl begalė alkoholio?
  Man neteko Jums mokant girdėti ,ar kur skaityti Jūsų straipsniuose ,kad numatytas toks draugų bendravimo kelias(su labai dideliu kiekiu alkoholio). Vieno dalyvio paklausus ,ar jis suvokia to prasmę – išgirdau atsakymą :kad dvasinis su materialiu neturi nieko bendra!Tai padeda geriau pažinti vienas kitą.
  Taip, nenorinčio gerti -niekas neverčia.Faktas. Bet juk aš tik tiek ir galiu: pasirinkti aplinką,kuri mane formuotų.Ar yra kokios ribos ? Jei jų nėra -tai kaip priimti “draugą” ,kuris nesilaikydamas ribų panorės labiau susipažinti ,kitokiais, šiam pasaulyje jau gana plačiai paplitusiais būdais (įvairūs narkotikai,paleistuvystės ir pan.). O, jei yra riba ,tai kur ji? (Aš suprantu ,jog viskas mums duota ir ateina iš Kūrėjo). Bet,žinot šaukštas deguto sugadina visą statinę.
  Ačiū už atsakymą.

 25. Saul Mark  •  spalis 22, 2010 @07:15

  Gerbiamas Michaeli,gal per izuliai klausiu,bet ar yra galimybe su jumis asmeniskai pakalbeti,nors sunku tiketis,kad toks uzimtas zmogus ras laiko zogui is Lietuvos,gyvenanciam amerikoje,Sarloteje,Siaures Karolinoje(su jumis bendrauju virtualiai apie metus)

 26. rima  •  spalis 23, 2010 @09:17

  Sveiki,

  asmeniškai sutikti Profesorių galite kongresuose. Artimiausias iš jų vyks lapkričio pradžioje Izraelyje.

 27. Rollandas  •  sausis 10, 2011 @20:15

  Kodėl netgi dvasingume egzistuoja “žemesnieji” ir “aukštesnieji”? Kam jie vienas kitam reikalingi? Kam apskritai to reikia?

 28. Rollandas  •  sausis 10, 2011 @20:34

  Ar įmanoma mylėti aukštesnįjį? Paprastai mes mylime tuos kuriuos suvokiame kaip žemesnius. Suvokiamam aukštesniąjam jaučiame pagarbą, baimę, pavydą, bet ne meilę.

 29. Jolanta  •  vasaris 14, 2011 @21:08

  Ar galima teigti, kuo žmogus daugiau patyrė kančių, tuo jis dvasingesnis ?
  Ačiū

 30. rima  •  vasaris 15, 2011 @13:48

  Sveiki Jolanta,

  Dvasinis pasaulis – tai davimo ir meilės savybių pasaulis. Kiekvienas žmogus iš šio egoistinio (t. y. gavimas dėl savęs), penkiais jutimo organais jaučiamo pasaulio turi praeidamas 125 davimo ir meilės pakopas sugrįžti į savo sielos šaknį bendroje Adam Rišon sieloje, iš kurios kiekvienas iš mūsų nusileido į šį pasaulį.
  Šis kelias iš viršaus į apačią yra nulemtas, surašytas rešimot (dvasiniuose genuose, informaciniuose įrašuose). Kildamas iš šio pasaulio į dvasinį pasaulį žmogus turi realizuoti šiuos rešimot. Jeigu žmogus vėluoja realizuoti šiuos kas akimirką jame atsiskleidžiančius rešimot, bendroji gamtos vystymosi programa, kurios užduotis − kiekvieną iš mūsų atvesti į kūrimo tikslą, kančiomis ir įvairiausiomis problemomis „ragina“ žmogų judėti pirmyn. Kas yra kančia? Tai malonumo nebuvimas, tai trūkumas („chisaronas“), tai neužpildytas noras. Tik kažko trūkumas skatina žmogų eiti pirmyn.
  Dvasiniame kelyje žmogus patiria daugybę pačių įvairiausių būsenų. Visa, kas vyksta žmogaus gyvenime yra tik tam, kad per visus šiuos įvykius ir išgyvenimus jis atskleistų tą vienintelę bendrąją gamtoje veikiančią ir viską valdančią Jėgą.
  Studijuodamas kabalos mokslą žmogus ima suprasti, kad visos „blogybės“ šiame gyvenime jam duodamos ne tam, kad nuo jų pabėgtų, ne tam, kad prašytų jas pašalinti, bet tam, kad per jas rastų ryšį su Tuo, Kas jas siunčia, ir kad ištaisęs savo savybes į priešingas – altruistines atskleistų, jog tik jo egoistinės savybės visą tą gėrį, visas tas dovanas, kurias siunčia Kūrėjas paverčia neigiamomis.

  Sėkmės!

 31. Jolanta  •  kovas 8, 2011 @15:53

  Kas, pagal kabalą, yra sapnai, iš kur jie?
  Ačiū.

 32. rima  •  kovas 8, 2011 @20:48

  Sveiki,

  atsakymą į klausimą apie sapnus rasite čia: http://www.laitman.lt/2009/03/09/musu-smegenu-kuriami-paveikslai/

 33. Jolanta  •  balandis 13, 2011 @20:26

  Profesorius teigia, kad žmonijai liko 230 metų. Man įdomu, kas bus po to?

 34. rima  •  balandis 15, 2011 @09:01

  Sveiki,

  Kas bus po 230 metų: http://www.laitman.lt/2009/09/10/po-230-metu/

 35. Jolanta  •  gegužė 17, 2011 @12:55

  Sveiki :)

  Aš jau tikriausiai atsibodau su savo klausimais, bet jų tik daugėja…
  Vieno negaliu nepaklausti. Labai myliu gamtą, savo gyvenimo neįsivaizduoju be jos. Kabala aiškina, kad Kūrėjas tai gamta, jėga ir pan., tačiau aiškina ir tai, kad ką mes matome, liečiame, girdime yra tik iliuzija, kuri sukurta mūsų viduje. Maniau, kad gamtos pažinimas, buvimas joje padeda pajausti Kūrėją, bet jei tai ką matai yra iliuzija, vadinasi ir gamtos, kaip tokios realybėje nėra?

 36. rima  •  gegužė 18, 2011 @12:24

  Sveiki

  neatsibodote su klausimais :) kaip tik malonu, kad gilinatės.
  Į jūsų klausimą vienu sakiniu neatsakysi. Jums vertėtų daugiau paskaityti “tikrovės suvokimo” tema dienoraštyje http://www.laitman.lt/category/realybes-suvokimas/. Jei skaitote rusiškai http://www.kabbalah.info/nightkab/uroki/Uroki_Rus/rus_o_rav_2007-07-26_sicha_bb_im-zhenya-ve-moshe_vospriyatie-realnosti_edited.html
  Be to yra atidarytas forumas, kuriame galite diskutuoti jums rūpimais klausimais: http://www.kabala.lt/forumas/

  Sėkmės!

 37. Domantas  •  spalis 23, 2011 @01:04

  Sveiki gyvi. Daug klausimu turejau bet visi atsakyti, ir stai vienas kol kas iskilo. Toks jausmas kad kabalistai keliauja laiku i ateiti, i galutinio issitaisymo taska taikiu be botago smugiu laiku ir budu, kada zmonija pasieks kureja ir tada is to tasko vertina si laika kitaip sakant dabarti kaip praeiti, kaip jau praeito laiko etapa… O tai kaip suprantu ir yra pakilimas virs viso zinojimo, virs viso egoizmo ir ar mano zinojimas tai ka dabar parasiau yra bent kazkoks pakilimas virs egoizmo? Tiesiog noriu ivertinti ir save…Labai prasau bent atsakyti i mano el pasta.

 38. kabbak  •  gruodis 23, 2011 @11:09

  Kol aukštesnysis dvasinis pasaulis vis dar paslaptis, gerai būtų, kad prie užduoto klausimo atsirastų nuoroda į atsakymą. O tai gaunas, kad atsakymai neranda uždavisiojo klausimą.

 39. Digital_angel  •  sausis 6, 2012 @16:48

  Sveiki , norejau paklaust ar vienas zmogus be grupes gali pritraukt sviesa? as Neesu profesionalus kabalistas tik siaip kartkartem paskaitau jusu straipsnius man yra taip buve kad mintimis anuliuodavau savo ego ir mano biolaukas imdavo svyteti jausdavau dvasini malonuma noredavos garsiai juoktis jausdavau lengvuma. Daznai sapnuoju kad skrendu i sviesa arba kilu aukstyn matau vietas kuriu niekad nemates zmones su jais bendrauju .Kartais matau kazkokius vartus . viena kart sapnavau kad dirbu su savo egoizmu pradejau jausti rysi su kitais ir vel sviesa pasirode o as verkiau kaip kudikis . Ar tai dvasinis gimimas ? Jai galite atsiuskite man i el pasta atsakyma rrg@inbox.lt is anksto dekui :)

 40. Specnaz  •  vasaris 5, 2012 @17:43

  Jei zmogus evoliucionaves is bezdziones – gvyuno, tai kaip pas ji atsirado EGOIZMO savybe ?

 41. rima  •  vasaris 8, 2012 @21:21

  Visi gamtos lygmenys – tai skirtingi noro gauti lygmenys.Jie vystosi pagal rešimot grandinę. Kai gyvūninio lygmens noras gauti pasieka žmogaus lygmenį jis įgyja kitokią kokybinę išraišką – išnaudoti kitus savo naudai – egoizmą.

 42. Pukis  •  vasaris 15, 2012 @19:59

  Kas suformuoja samoningą blogą, neigiamą norą? Ir iš kur jie?

  Dėkui

 43. rima  •  vasaris 16, 2012 @14:51

  Sveiki,

  jei suprantate rusiškai atsakymą apie norų kilmę rasite čia http://www.laitman.lt/2010/05/13/is-kur-atsiranda-norai/
  dar apie norus: http://www.laitman.lt/2009/12/15/daugiau-noru-%e2%80%93-geru-ir-skirtingu/

 44. Digital_angel  •  kovas 25, 2012 @00:21

  Turiu kelis klausimus visu pirma jus kalbate taip lyg zmogus butu Dievo sunus , o tai kas jam yra gyvunai ir augalai ? Ar jie turi sielas ? O kaip yra su Visata juk naivu tiket kad bekrasteje Visatoje mes vieni gebantys protaut ? Juk Adam isvertus zmogus o jai neesi zmogus tai neturi sielos ? Is esmes noriu paklaust ar kitos gyvybes formos turi siela ar tik zmogus ja turi ?

 45. Digital_angel  •  kovas 25, 2012 @00:25

  Kitas klausimas Kas yra siela ir kas yra dvasia? Ar teisingai suprantu kad siela tai pavidalas (indas) O dvasia tai savybes pildancios siela ir ju kombinaijos pagal stipruma (sfirot) ?

 46. Digital_angel  •  kovas 25, 2012 @00:30

  Dar vienas klausimas cia tas Adomo sielos gimimas psichologine metafora ar tai reiktu suprast tiesiogiai? Ir jai visos sielos tuo atveju susijungtu tarpusavy taptu viena siela ,tai ar as neprarasciau savojo “as” asmenybes unikalumo ? Juk kiek suprantu taikomas desnis panasus traukia panasu tai taip iseina kad tapsim vienu protu ir siela ? Prasau paaiskint as nesuprantu sielos suduzimo ?

 47. Digital_angel  •  kovas 25, 2012 @00:39

  Profesorius M. Laitmanas vienoje rubrikoje kuri vadinas vaikai klausia o suagusieji pavydi, paklaustas apie gyvenimo prasme vaiko , jis atsake kad sita realybe yra panasi i sapna is kurio mes pabusim greit tai ir yra prasme . Ar tai reiktu suprast kaip atsiradima kitoje realybeje ar tai tik paprasciausias dvasiniu tiesu ir desniu suvokimas ? Jai tai atsiradimas kitoje realybeje tai kur mes atsidursim zeme? Dvasiniam pasaulyje ?Kur? Kokiu laiku praeityje dabartyje ateityje? Kada?

 48. Digital_angel  •  kovas 25, 2012 @00:46

  Paskutinis klausimas. Kabala teigia kad egzistuoja persikunijimai zemeje . Tai kaip zinot kurios reinkarnacijos artimieji yra tikri artimieji o kurie ne ? Pvz juk as neatsirasdavau is niekur zemej mane pagimdydavo tevai ? Kaip zinot kurie tevai yra tikri tevai kurie bus keliones pabaigoje ? Ar ner tokio status kaip tevai seima ir gimine dvasiniam pasaulyje? Ir kaip Kabala aiskina filosofini religini termina “twinflame” kuris reiskia , dvasinis vientisumas su priesingos lyties siela panasiai kaip dao simbolyje jin jan ? Ar yra vienas skirtas partneris ar duota laisve rinktis keliones gale ?

 49. rima  •  balandis 3, 2012 @11:15

  Ar turi sielą kitos gyvybės formos ar ją turi tik žmogus?
  http://www.laitman.lt/2010/12/11/amzinos-sielos-beieskant/

 50. rima  •  balandis 3, 2012 @11:18

  Kas yra siela ir kas yra dvasia?
  Apie sielą rašoma kategorijoje “Kūnas ir siela” http://www.laitman.lt/category/kunas-ir-siela/

  Dvasia neturi atskiros reikšmės kabaloje, nebent jūs kažką kitaip interpretavote.

 51. rima  •  balandis 3, 2012 @11:24

  Kokia sielos sudužimo prasmė?
  http://www.laitman.lt/2011/12/19/suduzimas-butinas/
  http://www.laitman.lt/2009/09/28/kaip-suklijuoti-suduzusi-inda/

  Jei norėtumėte apie tai pasiskaityti daugiau suveskite per paiešką žodį “sudužimas”. Dar daugiau informacijos rastumėte rusiškame dienoraštyje laitman.ru

 52. rima  •  balandis 3, 2012 @11:31

  Kaip atrodis mūsų pasaulis, kai pajausime tikrąją realybę?
  http://www.laitman.lt/2011/08/23/vidinis-regejimas-ir-jegu-pasaulis/ arba daugiau kategorijoje “Realybės suvokimas” http://www.laitman.lt/category/realybes-suvokimas/

 53. rima  •  balandis 3, 2012 @12:47

  Apie sielų persikūnijimus irgi skaitykite kategorijoje “Kūnas ir siela” http://www.laitman.lt/category/kunas-ir-siela/ arba laitman.ru
  Ir kam jums reikia žinoti kurie buvo artimaisiais ar tėvais praeitame gyvenime? Tai visai neturi nieko bendro su jūsų dvasiniu vystymusi.

 54. Digital_angel  •  birželis 7, 2012 @20:25

  Ar teisngai as suprantu tikrove?Zmogus susideda is penkiu jutumu ,regos , klausos,lytejimo,uosles, ir skonio receptoriu,per juos jis jaucia isorini pasauli, kurio galutini “vaizda” apdoroja musu protas. Zmogus jauciasi gyvas nes turi instrumenta kuna per kuri jaucia malonuma,o siela (taskas sirdyje) yra musus protas, kuris jaucia malonumu kibirkstis is aplinkos kurios vos pajutus ima mazeti ir vercia nuolatos ieskoti nauju malonumu. Mochmosas itai tokia riba kai zmogus isisamonina daukartines pastangas ,paujausti kuo ilgiau malonuma, ir tada jame atsiveria tustuma,kuria gali uzpildyti tik Kurejas ir jo davimo savybe, nes musu sieloj (prote) kuri jaucia aplinka jos nera. Vadinasi mes esam visiskai priklausomi nuo Kurejo noro duoti, kai zmogus visiskai isisamonina savo keblia padeti Kurejas ileidzia dvasines sviesos malonumo ir ivyksta sielos gimimas ,tuomet zmogus jaucia save kaip pasaulio dali kuri turi paskirti jaucia praeiti dabarti ir ateiti vienu metu jaucia savo ir gamtos tobuluma ir amzinybe.Ar as teisingai suvokiu tikrove? Ir dar vienas dalykas Prof. Laitmano dienorastyje buvo rasoma kad imt jaust pasauli kureja ir savo siela ,tereik pakeist poziuri,tarkim musus jutimai veikia tik tam tikru stiprumu , pakeitus poziuri t.y. teisingu ketinimu pritraukus Kurejo sviesa pasikeicia visas zmogaus psichologinis turinys ,tai vadinas mes tarsi trimaciame kostiume , kazkokioj virtuoalioj erdvej zaidziame zaidima kas pasieks didesni malonumo lygi?Ar tai ir yra Gyvenimo prasme? Juk siela instrumentas jauciantis teigiamas ir neigiamas busenas.

 55. Digital_angel  •  birželis 7, 2012 @20:43

  Nepykit kad taip isijauciau tiesiog duomiuosi siektiek Kabalos mokymu ir noriu zinot ar teisingai ja suprantu. Pirmame klausime klausiau ar teisingai suprantu kas yra konkretus zmogus ir jo siela . Sitame klausiu apie ateities visuomene perzengus mochmosa. Visu pirma noreciau paklaust ar teisingai suprantu sielu gimima ir ju laidavima perzengus i aukstesne pakopa .Prof.Laitmanas sake kad kunas kuri jauciame tera informacija, jis taipat neneige subtilios energijos biolauko egzistavima . Tai pat kalbejo kad zmogaus isivystimas priklauso nuo jo panasumo i Kurejas t.y. davimo savybe. Vadinasi jai as isiaiskinsiu nuosirdziai savo tikruosius motyvus slypincius po visais asmenybes sluoksniais,pradesiu duoti artimui to ko jis nori pritrauksiu sviesa.Ar ta sviesa kuri supa siela ir yra biolaukas? Tarkim as savitaigos budu pasitelkes emocija ir vaizduote isjunkciau musu pasaulio “logikos ” saugiklius pradeciau teigt sau kad tai tik klaidinga informacija kuria reik istaisyt ,kad fizini kuna piesia mano egoizmas .Ar tai man padetu gimt?Dabar paklausiu apie zmonijos evoliucija ir ateities visuomene ,ar Kabalos poziuris i zmonija yra perejimas nuo poziurio “Mano namas -mano tvirtove” iki “visi mes esam visumos daleles” Ar tai reiskia kad ateityje noresim tik tiek kiek reikia egzistavimui, o visa kita noresim atiduot i bendra zmonijos “katila”?Ta prasme neliks trinties ir astriu kampu tarp zmoniu? Ar toks modelis ir yra Adam?

 56. Digital_angel  •  birželis 7, 2012 @20:55

  Apie biolauka klausiau neatsitiktinai , nes buvo keistu dalyku mano gyvenime, gal pasirodysiu “tamsuolis” bet pasakysiu kad patyriau tikra mistika,as suprantu kad ir pries tarkim simta divdesimt metu skraidymas oru atrode mistika, suprantu kad kabala yra mokslas atskleidziantis tolimesne evoliucija.Tiesiog kai man buvo keturiolika metu tai vyko 2003 vasara mane sumuse ir as buvau lygtais aname pasaulyje, ten kalbejau su zmogumu kuris man primine koki tai senoves graiku isminciu, mustyniu piriezastis buvo,mergina kuria girtas jaunuolis ir jo draugai skandino,as bekalbedamas su tuom ismincium paklausiau jo kodel gyvenimas toks ziaurus o jis man atsake kad patausociau jegas ateiciai , nes man ju pririeiks. Likimas taip leme kad teko pabendraut su viena parapsichologe akis i aki as jai viska papasakojau ji gale pokalbio,tik pasake kad kai busiu pasirenges sugrisim i ta ivyki ir viskas pasimirs amziams ir dziugiai nusikvatojo. Naktimis sapnuoju daznai ruka kazkokia sviesa , vartus ,bendrauju su keistais zmonemis.Budavo tokiu atveju kad imdavo viskas svytet aplink realiame gyvenime uzplusdavo euforija,as negeriu nevartoju narkotiku , eijau pas psihologus psichiatrus bet jie nieko tokio apciuopiamo neranda ir siaip jauciuos sveikas.Ar tai gali but susije su Kabala tie vartai rukas sviesa ir pan?

 57. Digital_angel  •  birželis 7, 2012 @20:57

  Tarpkitko praejo siemet 9 metai nuo to ivykio… ar tai sutapimas?Juk kabala teigia kad turim visi vystimosi programa,likimo gena , gal cia Kurejas bando man kazka pasakyt?

 58. rima  •  birželis 12, 2012 @19:41

  Sveiki,

  Kabala sako, kad sapnai yra tik šio pasaulio įspūdžių atspindžiai, neturintys nieko bendro su dvasiniu pasauliu. Biolaukai priskiriami irgi žemiškiems dalykams. Apie sapnus galite pasiskaityti čia:
  http://www.laitman.ru/vospriyatie-realnosti/3867.html
  http://www.kabbalah.info/nightkab/uroki/faq/2007-08-23_11_o-snah.htm

  Norėdama geriau susipažinti su kabala turėtumėte pastudijuoti giliau. Pradžiai:

  http://www.kabbalah.info/lt/files/lithuanian/Kabala_be_paslapciu.pdf
  http://www.kabbalah.info/lt/files/lithuanian/Kas_yra_Kabala.pdf
  http://files.eurokab.info/lt/Is-chaoso-i-harmonija.pdf

  Daug literatūros galite rasti rusų k, kuri yra laisvai prieinama kabalos internetiniuose puslapiuose.

 59. Specnaz  •  liepa 2, 2012 @10:31

  Istrauka is strapsnio http://www.kabbalah.info/lt/biblioteka/virtualios-pamokos-pradedantiesiems/k%C5%ABrinio-med%C5%BEiaga:
  “Ir kai nusprendė Jisai sukurti pasaulius (kai Begalybėje atsirado noras)
  Ir kūrinius, juose gyvenančius,
  Atskleisdamas Veiksmų ir Vardų tobulybę,
  Kas buvo priežastis sukurti pasaulius,

  Kitaip tariant, Kūrėjas norėjo, kad būtų kūriniai, kurie Jį pažintų, atskleistų Jo Tobulybę, Jo Vardą, Jo Veiksmus – tai vadinama Jo pažinimu.”

  Klausimas: 1.Kaip begaline altruistine jega, galejo panoreti ir is esmes del saves, taip iseina kad pas ja yra kazkokia egoistine israiska? Ar viskas kas iki materialaus pasaulio uzgimimo yra ESME ir neskirstoma i kazkokias papildomas israiskas? Ar tai reiktu traktuoti kaip Yin and Yang, jog Kurejuje(begalineje sviesoje, altruizme) yra uzuomazga egoizmo, kaip kad ir zmoguje yra uzuomazga altruizmo ?
  2. Esmes suvokimas, t.y. suvokimas apie tai kam ISVIS egzistuoja ta altruistine jega, ir kam buvo ta visa kelione per materialuji pasauli, kad sustiprinti Kurejo jautima samoningai ir t.t., zmogui ateina, tik galutinai issitaisius?

 60. rima  •  liepa 5, 2012 @09:06
 61. Specnaz  •  liepa 18, 2012 @18:19

  Sveiki, dekui uz atsakymus.

  1) Dar tuo paciu norejau paklausti, apie bendros sielos suduzima.
  Yra butent data, kada tai ivyko ? Nelb radau informacijos apie tai. Ar vel gi tai labiau snekama alegoriskai ?

  2) Mokslininkai pasakytu: egzistuoja begalybe tikimybiu teoriju, taciau, kaip suprantu, egzistuoja tik viena ateitis. Todel tas terminas “tikimybiu teorija” is esmes yra neteisingas ir butu galima tai apibresti terminu “bus kaip turi buti”? Cia sneku daugiau apie raida, vystymasi ir istorija, o ne apie kazkokius bandymus.

 62. Specnaz  •  liepa 23, 2012 @20:42

  Ir dar pora klausimeliu:

  1) Ar jaucia kabalistai kitas bangas, kuriu nejaucia musu 5 jutimo organai. Kad ir tas pacias radio bangas?
  2) Kas yra snekejimo klaida, kai Laitmanas snekedamas suklysta? Kaip tai galima butu apibudinti is pereinancios, per ji, sviesos atzvilgio?

 63. Einaras  •  spalis 9, 2012 @10:18

  Kaip teisingai prasyti Kurejo ?

 64. rima  •  spalis 12, 2012 @14:07
 65. Domantas  •  lapkritis 3, 2012 @00:52

  gerbiamas Michaeli Laitmanai turiu klausima lyg ir platu,o gal savotiskai siaura,nes integralu:) : Ar grupe tai ta vieta kur viskas kas dvasiska esant pakilimo metu galiu sudeti, o kritimo metu galiu pasiimti kad nenukrisciau ir toliau visi kiltume?Ar kiti asmenys grupeje tai informaciniai indai i kuriuos galiu ideti ir jie gali ideti i mane kad galetu pasiimti atgal kad nenukristu ir toliau kiltu? Ir kaip lygiai taip pat kaip palieku ar grupe palieka sias zinias siame gyvenime, zemeje, visuomeneje ar knygose tai kad kitame gyvenimo cikle galeciau ar galetume atsiimti, kad toliau vel kilciau ir kiti kiltu siu paliktu ziniu pagalba?

 66. linda urbona  •  sausis 4, 2013 @12:44

  Sveiki profesoriau, esu teatro rezisiere. Siuo metu statau nauja spektakli pagal V. Sekspyro kurini ,,Venecijos pirklys”.

  Gal galetumete mane nukreipti su kuo Vilniuje galeciau padiskutuoti apie kurini, ziurint is zydu pozicijos.

  Sis klausimas man labai svarbus… noriu kad spektaklis neigautu antisemitinio atspalvio… kas labai daznai nutinka kitiems rezisieriams…

  Siame kurinyje daugybe priestaravimu, daugybe dalyku kuriuos man galetu paaiskinti tik asmuo gerai zinantis tradicijas, ismanantis religija…

  Aciu… laukiu atsakymo

  P.S. jei jus asmeniskai galetumete diskutuoti su manimi butu dar pneapsakomai dieviskai nuostabu. Bet reiktu ta daryti einant nuosekliai per visa kurini, nes bendraujant internetu labai lengva vienas kito nesuprasti arba suprasti neteisingai. Jei kurinio neskaitete, galiu atsiusti ji rusu, lietuviu arba anglu kalbomis.

 67. rima  •  sausis 4, 2013 @18:55

  Gerbiama Režisiere,

  Jums reikėtų kreiptis į Lietuvos žydų bendruomenės atstovus, nes M. Laitmanas nagrinėja klausimus susijusius su kabala, o tai yra ne tas pats kas žydai, antisemitizmas ir pan.

 68. Mering  •  sausis 8, 2013 @16:59

  Gerb. Michaeli Laitmanai, noreciau plaklausti:

  Zmogus yra kurejo kurinys, kaip vyko zmogaus fizinio kuno kurimo procesas materijos lygmenyje? Ar turi kokiu paaiskinimu siuo klausimu Kabala ?, ar remiamasi evoliucijos hipoteze ar kuo kitu…

 69. rima  •  sausis 8, 2013 @19:45
 70. Digital_angel  •  kovas 29, 2013 @16:23

  Turiu keleta klausimu,nes niekaip nerandu atsakymu i juos,man idomus Kabala profesionaliai studijuojanciu zmoniu poziuris. Ar Kabala kalbedama apie Adoma kalba apie tapati biblijini Adoma is senojo testamento,sukurimo knygos? Juk Tora ir yra senasis testamentas.Ar tas tobulas pasaulis i kuri keiciasi zmonija ,tai sugrizimas i Edena(Tobula,zeme,su tobulu rysiu,tarp visu jos gamtos daliu)?Juk Adomas su Ieva buvo istremti,prarado rysi su Kureju ir gamta,ar tai ir yra suduzimas? Turiu galvoje,kad visi pasaulio vyrai Adam dalis o moterys Eve.O Bendrai tai vadinama “Adam”zmogus,jie vienijasi igydami tik viena bendra davimo savybe,ir tada suveikia traukos desnis kuris teigia,kad panasus traukia panasu,isnykus skirtumams zmonija tampa vienu vyru ir moterim.Is esmes tai cia tik du klausimai: 1,Ar Kabala kalba apie Toros Edena ir 2.Ar teisingai suprantu,suduzima,jungimasi ir busima pasauli?

 71. Digital_angel  •  kovas 29, 2013 @16:42

  Ar as teisingai suprantu,kad Kurejas ir zmogus yra vienas ir tas pats? Juk Kabala sako nera nieko kito tik Jis.As manau kad Adomas tai sielos indas su noru gauti,o Kurejas sviesa pildanti ta inda noras duoti. Ta prasme tai kuno ir dvasios sinteze. Juk ir Kabala sake,kad kurimo tikslas megautis taip kaip megaujasi jis,vadinasi reiks tapti lygiu savo savybemis jam?
  Profesorius Laitmanas sake,kad sis pasaulis yra musu pojuciu viduje,ir jis iskreiptas to isorinio pasaulio netobulas atspindys kuri iskreipe egoizmas, ir kai vidiniai pojuciai susitapatina su isoriniais ivyksta dvasinis pabudimas,na panasiai kaip sapnuojant zmogus jaucia tik dalinai isorinius dirgiklius ir tai nesuvokia,kad tai isorinis pasaulis ir priskiria vidiniam, o laikui begant kai pleciasi taskas sirdyje jis ima neuustabdomai busti.Ar galima teik,kad Adomas,duodantysis prisieme Ievos Kalte Edene ir suvalges Obuoli nuo pazinimo medzio,uzmigo ir pajuto sielos suduzimo busena? O Ieva liko laukti .

 72. rima  •  kovas 30, 2013 @16:24
 73. Daliuka  •  spalis 21, 2013 @18:01

  Kas yra dvasingumas? Kodėl tiek ginčijamasi dėl jo apibrėžimo,tksliau, – sakoma,kad dvasingumo neįmanoma apibrėžti?

 74. Rolandas  •  vasaris 26, 2015 @19:11

  Sveiki, duomiuosi kabala noriu isilieti ar sukurti grupe bendraminciu kurie domisi kabala. Ka galetumet patarti?

 75. rima  •  kovas 1, 2015 @19:24

  Sveiki Rolandai,
  Prašau parašykite iš kokio miesto esate, kad galėtume jūs nukreipti. Ačiū!

 76. Rolandas  •  kovas 2, 2015 @19:52

  Sveiki Rima,
  Esu is Kaišiadorių.

 77. G 1540  •  kovas 11, 2015 @21:23

  Sveiki gerb.Profesoriau,

  esu vardu Giedrius ir norėčiau ąsmeniškai Jūsų paklausti kelių klausimų:

  1. Kiek efektyvus,naudingas ir prasmingas yra darbas su savimi nesant kabalistineje grupeje?Jūsų knygų skaitymas,TV,Internetas.(dėl uždarbio esu Airijoje ir tokiose salygose kur abejoju ar yra Kabalistinė grupė)Tęko kartą susitikti su Lietuvos Kauno grupe.

  2. Kiek realu yra jausti žmogui(nekabalistui)kito žmogaus norus,mintis t.y visa kito žmogaus esybę savyje,O taip pat visa tai kas tave supa-nepainiojant su kokiu nors psihikos sutrikimu ar iškreiptu realybės(nors ji neegzistuoja)supratimu.Kaip suprasti teisingai tai ko negalima savyje įvardinti žodžiais?

 78. ESimkus  •  rugpjūtis 12, 2016 @12:10

  Kas yra “pirmoji” meilė(kalbant tarp dviejų žmonių)? Ar pirmoji gali būti amžina meilė? Jeigu žmogus per daugelį metų lieką tau pagrindiniu žmogumi tavo mintyse ir svajonėse, su kuriomis bandei kovoti, bet tau nepavyko? Kas tai? Meilė? Nesveikas prisirišimas?

  Būtų malonu jeigu padėtumėte man atsakydami, nes visie šitie klausimai mane gniuždo kaip asmenybę ir neleidžia augti ir realizuoti savo vidinės energijos.

Klausimai

Privalote prisijungti, jei norite klausti.