Klausimas: Mes negirdime tikro garso, nes mūsų klausos organas tikrąjį garsą perfiltruoja, ir į smegenis patenka ta informacijos dalis, kurią smegenys gali priimti. Ar panašiai ir Kūrėjo Šviesa patenka į Sielą? T.y. ta Šviesos porcija, kurią mūsų Siela gali gauti nepakenkdama Sielai?
Atsakymas: Iš „Įvado į knygą Zohar“: Niekas iš išorės į mūsų smegenis nepatenka. Viskas formuojasi jose. Mums tik atrodo, kad tai, ką juntame, patenka iš išorės. Mūsų išorėje egzistuoja tik paprasta šviesa. O viskas, ką juntame, yra paveikslas, kurį mūsų smegenys piešia šios baltos šviesos fone. Smegenys paveikslą piešia iš rešimot (informacinių duomenų), kurie nuolat vienas paskui kitą išplaukia iš atminties archyvo į sąmonės lygmenį. Taip mūsų sąmonėje sukasi filmai, kuriuos suvokiame kaip egzistuojančius ne mumyse. Kokia to reikšmė? – Žinojimas, kad nuo manęs priklauso, kokį filmą man rodys! Kabalos mokslas leidžia keisti filmus ir netgi būti jų kūrėju, visą pasaulį suvokiant kaip savo aktorius…
„Įvadas į knygą Zohar“ rusų k., anglų k.
Klausimas (iš dienoraščio anglų kalba): Iš kur ateina sapnai? Kaip jie atsiranda žmogaus galvoje?
Atsakymas: Išsivaduodamos iš dienos išgyvenimų, iš griežtų šios tikrovės rėmų, išvalydamos protą ir ruošdamos jį naujam darbui klaidžiojančios smegenų srovės sukuria įvairiausius padrikus, keistus paveikslus. Tai vyksta smegenyse rūšiuojant ir perkraunant duomenis. Fiziologija, ir tiek!