Kas yra Aukščiausioji Šviesa?

Kabala, Klausimai ir atsakymai

Klausimas (iš dienoraščio anglų k.): Sakote, kad kabala – tai mokslas. Tai teisinga. Dvi gamtos jėgos – davimas ir gavimas. Visa gamta – tik davimas, ir žmogus yra vienintelis pažeidžiantis pusiausvyrą sistemos elementas, jis sukelia disbalansą, ir todėl kenčiame. Iki čia – viskas normalu. Kada artėjame prie to, kad reikia atkurti pusiausvyrą, jūs sakote: Or Makif (Supanti Šviesa). Hmm… kažkokia neaišku iš kur ateinanti Šviesa ima ir ištaiso mane. O dar labiau iš vėžių išmuša tai, kad ši Šviesa ateina iš knygų. Ar galite praktiškai, suprantamai paaiškinti ar apibrėžti, kas yra „Šviesa“? Maniau, kad kabala – tai mokslas apie jėgas, gamtą, norus ir t. t. Nepriskirčiau Aukščiausios Šviesos prie mokslinių apibrėžimų, tai veikiau primena ezoteriką. Ar negalėtumėte šios sąvokos paaiškinti priimtiniau, suprantamiau? Kokia ta mus taisanti jėga? Kodėl ji vadinama Or Makif? Kodėl ši „Šviesa“ gali užkirsti kelią kančioms mūsų vystymosi kelyje? Ar ji kaip nors susijusi su materialia šviesa?
Atsakymas: Jūsų vietoje su tokiu polinkiu mokslams daugiau studijuočiau „Įvadą į kabalos mokslą“ (Pticha) ar netgi imčiausi „Mokymo apie dešimt Sfirot“! Ten viskas aiškinama moksline kalba pasitelkiant kelias dvasines-fizines sąvokas: 1. noras, 2. ketinimo iš „dėl savęs“ į „dėl Kūrėjo“ ištaisymas, 3. prisipildymas Šviesa, malonumu, Kūrėju priklausomai nuo to, kiek ištaisytas ketinimas. Daugiau kabaloje nieko nėra!
Or Makif – tai jėga, kuri veikia žmogų iš labiau ištaisytos būsenos, iš tos, kurios siekiame. Kiek siekiate aukštesnės, labiau altruistinės būsenos, tiek ji atsiliepia į jūsų siekį ir pritraukia jus – tai norų dviejų vektorių abipusė sąveika. Mūsų pasaulyje siekiant kažko nauja irgi egzistuoja tokia jėgų tarpusavio sąveika. Skirtumas tas, kad dvasiniame siekyje – ši traukianti jus naujos būsenos link jėga vadinama Šviesa, nes veikdami ji ne tik pritraukia jus, o keičia jus, kad būtumėte panašus į naują būseną. Juk ši būsena dvasingesnė, labiau altruistinė. O štai traukianti jėga mūsų pasaulyje neturi jūsų keisti. Kad išsklaidytumėte abejones – patikrinkite savimi!

„Įvadas į kabalos mokslą“ (EN, RU, internetinis knygynas)

„Mokymas apie dešimt Sfirot“ (EN, RU, internetinis knygynas)

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>