Klausimas: Skaitant „Zohar“ man nepavyksta susisieti su medžiaga. Ką daryti? Mes taip laukėme šios ypatingos akimirkos, kai atskleisime knygą „Zohar“, o dabar esame nusivylę.
Atsakymas: Baal Sulamas rašo, kad žmogaus gyvenime nėra nuostabesnės akimirkos, kai jis visiškai, stipriai nusivilia dėl visko, kas praeita, dėl savo pastangų, matant, kad jam niekas nepadėjo, kad nėra išsigelbėjimo priemonės ir jokios vilties, ir jo jau niekas nelaukia, jeigu viskas bus kaip buvę…
Ir tik tada (ne anksčiau) jis pajunta, kaip skleidžias jame vienintelė viltis ir reikalavimas, kuo dar galėtų pasikliauti Tik Kūrėju. Ir tada jis šaukia: „Išgelbėk!“ – ir pagalba ateina.
„Zohar“ studijavimas nėra paprastas mokymasis, kai mokydamasis įgyju žinių, t. y. tuoj pat gaunu apdovanojimą: „Stengiausi ir gavau“. Čia veikia kitas principas – „Stengiausi ir radau!“
Tikriausiai tikėjotės, kad atsiversite knygą „Zohar“, ir tučtuojau prasidės kažkokie stebuklai. Tačiau kas gali nutikti pačioje pradžioje?
Mano mokytojas Rabašas pateikdavo pavyzdį apie žmogų, kuris augino žąsį. Šis nusipirkęs žąsytę pradėjo kimšti jai į gerklę lesalą. Prikimšo ir tikrina, ar nepastorėjo žąsis? Nepastorėjo… Jis dar prikimšo jai maisto – o žąsis vis neriebi. Protingi žmonės jam sako: „Juk turi laukti mėnesį ar du, kad kažką pajaustum! O kol kas tu tik kimšk jai daugiau maisto, kol ji nevirs didele, riebia žąsimi.“
Lygiai taip pat auga vaikas – kiek mums reikia pasistengti, kol jis atsistos, ims vaikščioti, taps stiprus.
Taip pat auga ir mūsų siela. Kai žvelgiu į savo sielą, į tašką širdyje, ir laukiu, kol užaugs, turiu vertinti jį kaip kūdikį manyje, kuris ką tik pradėjo vystytis.
Ir reiks laiko, kol iš šio lašo išaugs siela.
Daugiau šia tema skaitykite: