Klausimas: Kodėl mes visą laiką kalbame tik apie ryšį tarp mūsų ir nekalbame apie ryšį su Kūrėju?
Atsakymas: Dabar kalbame apie mūsų užduoties įvykdymą ir todėl tiek daug dėmesio skiriame tarpusavio ryšiui.
Galutinis tikslas – tai susiliejimas su Kūrėju pagal savybių panašumo dėsnį, nes tai mums reiškia tapti „Žmogumi“, Adomu ( t. y. „panašiam“ į Kūrėją).
Tam mes turime paruošti savo dvasinį indą (kli), padarę jį panašų į Aukštesnįjį. Šis indas turi būti bendras visiems, ir jame visos jo dalys turi būti susijungę kaip vienas žmogus su viena širdimi.
Į jį įsijungia visa mūsų neapykanta, pavydas, išdidumas, garbės ir valdžios troškimas – mums reikia pakilti virš viso to ir susijungti tam, kad taptume panašūs į Kūrėją ir pasiektume susiliejimo su Juo.
Mums atrodo, kad Kūrėjas yra kažkur mūsų išorėje – tačiau galiausiai Jis atsiskleidžia to paties bendro dvasinio indo, kurį kuriame tarpusavy, viduje.
Todėl, kad išlaikytume teisingą požiūrį, turime viską suvokti kaip esantį vienoje vietoje. Kuriame šią vietą tam, kad atsiskleistų Kūrėjas! Ji būtent ten – kur mes virš savo egoizmo susijungiame vienas su kitu.
Mūsų egoizmas lieka apačioje, o virš jo mes kuriame tarpusavio ryšius. Jei mūsų ryšys bus iš tikro tvirtas, pagrįstas Šviesos, grąžinančios prie šaltinio, jėga, – tai joje mes atskleisime Kūrėją (Borė), kas reiškia „ateik ir pamatyk“ (bo-rė).
Tai nereiškia, kad Jis kažkur aukštai virš debesų, o aš kažką darau apačioje, kad atrasčiau Jį danguje.
Aš atskleidžiu Jį būtent ryšyje tarp sielų, tarp dvasinio kūno organų – kaip šį kūną pripildančią vidinę Šviesą.
O žmonėms atrodo, tarsi atskiriame Kūrėją ir kalbame tik apie tarpusavio susijungimą. Tai yra todėl, kad jie viduje nepasiruošę sutikti su tuo, jog tarp mūsų darbo, mokymosi, platinimo, tarpusavio susijungimo – ir Kūrėjo yra ryšys.
Kiekvienas suvokia Kūrėją kaip kažką aukštesnio ir yra pasiryžęs su Juo susijungti, tačiau su kitu žmogumi – ne. Betgi jie nesupranta, kad tai vienas ir tas pats.
Gilesnis vidinis ryšys tarp žmonių ir vadinamas „Kūrėju“, atidavimo savybe; tačiau žmogaus prigimtis neleidžia jam su tuo sutikti…
Daugiau šiau tema skaitykite:
„Mes visi atsakingi vienas už kitą“