Jeigu paliksi mane dienai…

Dvasinis darbas

Mes esame visiškoje gamtos valdžioje, kuri valdo visus mūsų veiksmus – tiek kūno, tiek sielos.
Bet kabalistai sako, jog mes turime valios laisvę. Jeigu Aukščiausia jėga iš anksto vienareikšmiai nulemtų viską, kas vyksta su juo, tai sukurti visą šį kūrinį neturėtų prasmės.
Bet valios laisvė yra aukščiau mūsų dabartinio gyvenimo – tiktai ten, kur mes norime pakilti virš mūsų egoistinės prigimties, aukštesniame išmatavime, davimo savybėje.
Tiktai kildami iš pakopos į pakopos galime rinktis: kilti patiriant gamtos smūgius, jeigu nepanorėsime pasinaudoti savo valios laisve ir nesistengsime patys, arba patiems siekti vystytis ta pačia kryptimi, kitaip tariant, pamatyti tame geidžiamą tikslą. Jeigu ieškome jėgų, kurios mums padėtų pakilti, tai ten ir randame savo valios laisvę.
Kabalistai aiškina, kad valios laisvė – tik kuriant teisingą aplinką. Aš bet kuriuo atveju vystausi veikiamas aplinkos, tačiau jos nepasirenku.
Bet galiu pats pasirinkti aplinką ir šitaip paspartinti savo vystymąsi, taip pat galiu pakeisti šio kilimo pobūdį. Užuot patyręs likimo smūgius ir blaškęsis į visas puses it mušamas gyvūnas, galiu kilti nuostabiu keliu, savo noru, kupinas jausmų, supratimo ir jėgų – kaip ir dera žmogui.
Jeigu tiriu tikslą, noriu prie jo priartėti ir suprantu, kad norėdamas sparčiau vystytis turiu pritraukti daugiau Šviesos nei gaunu natūraliai, vadinasi naudojuosi man suteikta priemone – Tora, Šviesa, kuri mane ištraukia ir grąžina į Šaltinį.
Apie šį darbą yra pasakyta, kad jeigu paliekame jį bent vienai dienai – nerealizuojame savo valios laisvės, tai mūsų vystymasis sustabdomas dviem dienom ir mums neleidžiama vystytis savarankiškai. Mus pradeda veikti aukštesnės gamtos jėgos.
Juk nepakanka prarasti tik tiek, kiek neįdėjai pastangų – tai mūsų neišmokys. Todėl reikia mus nubausti labiau negu prasikaltome, kad kitą kartą, kai kelyje kils dar didesnė kliūtis, mes stengtumėmės ties ja nesuklupti.
Todėl dvasinis dėsnis sako: „Jeigu paliksi mane dienai – paliksiu tave dviem“.

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>