Pasaulį griauname savo požiūriu į jį. Kiekvieną dieną tik užrašinėjame, kiek dar augalų ir gyvūnų rūšių pasaulyje išnyko.
Prarasdamas savo formų įvairovę pasaulis kasdien tampa vis skurdesnis. Net jeigu tiesiogiai ir nenaikiname, tai pasaulyje sukuriame tokias sąlygas, kad jie tiesiog nebegali egzistuoti. Kalbama, kad situacija tampa negrįžtama.
Ir tik matydami liūdnas savo veiklos pasekmes, suprantame padarę kažką neteisingo. Juk manėme, turį teisę su gamta elgtis kaip panorėję. Užuot iš pradžių išstudijavę save bei ją ir pamatę, kur nukreipti mums duotą jėgą: keisti mus supančią aplinką ar pasitelkus teisingą aplinką keisti save?
Čia ir slypi skirtumas tarp teisingo ir neteisingo požiūrio. Arba aš bandau ištaisyti visus, visą pasaulį, ir mėginu priversti visus šokti pagal savo dūdelę, arba aš suprasiu, kad viską, kas man nepatinka pasaulyje, man teks ištaisyti savyje.
Egoizmas yra mano viduje, todėl norint jį ištaisyti man būtina grąžinanti į šaltinį Šviesa. Tai teisingo požiūrio esmė.
Žmonija tik šiandien artėja prie šito ir supranta, kad pasaulis – tai uždara sistema, kurioje viskas integruotai susiję. Ir nuo tos akimirkos, kai pradedame tai matyti – iki to, kai tai iš tiesų privers mus pasikeisti, praeis dar daug laiko…
Mes esame panašūs į mažą užsispyrusį vaiką, kuris jau ir pats mato, kad kažką daro neteisingai, ir vis tiek daro kaskart gaudamas smūgius. Ir kada jis pagaliau susipras…
Iš 2011 m. gruodžio 21 d. pamokos pagal straipsnį „Taika pasaulyje“
Daugiau šia tema skaitykite: