Nuomonė (N. Roubini, N. Berggrun, „The Guardian”, Jungtinė karalystė): Eurozonos krizė griauna visą globalią ekonomiką: reikia skubiai sukurti tikrą ekonominę ir politinę sąjungą. Po daugelio mėnesių trukusių bandymų užlopyti skyles, o ne suvokti ekonominės, fiskalinės ir finansų krizės priežastis, – Europa atsidūrė kryžkelėje.
Jeigu ji ir toliau svyruos, tai iširs, o ją sudarančios nacionalinės ekonomikos nusilps. Europa gali išsigelbėti, tik judėdama visiškos integracijos link. Europos tarpvalstybinio valdymo krizė drauge su besitęsiančia JAV tarppartine konfrontacija ir neatkuriant Amerikos ekonomikos griauna visą globalią ekonomiką. Europai reikia skubiai pereiti į kokybiškai naują ekonomikos ir politikos integracijos etapą.
Kaipgi tai atlikti? Būtina imtis veiksmų siekiant atkurti pasitikėjimą, taikant ekonomines priemones, įgyvendinti darbo vietų kūrimo programą. Nesant augimui kyla ekonominio nacionalizmo pagunda.
Vienintelis sprendimas − įsigilinti, o ne riboti Europos integraciją.
Komentaras: Mes ir toliau negalėsime vystytis, viskas spausis, kol neprieisime prie saikingos gamybos ir vartojimo, o ne kaip dabar perteklinė gamyba ir perteklinis vartojimas – vardan perteklinio kaupimo.
Prie tokios ekonomikos ateisime ir būtent integracija, pasitikėjimas, susivienijimas leis mums sukurti tokią darnią sąjungą. Nebus turtuolių ir vargšų – gamta to neleis. O žmogus gaus atlygį už savo indėlį į vystymąsi kaip šlovę, pripažinimą, kūrybingumą, jis pajaus kito lygmens harmoniją, pranokstančią šį gyvenimą…
Daugiau šia tema skaitykite: