Empatija – mūsų ląstelėse!

Integralus auklėjimas

Nuomonė (M. Jakoboni, neuropsichologas, profesorius): Daugelį metų mokslininkai tvirtino: mes – užstrigę savyje individualistai, kovojantys dėl išlikimo, savimylos ir egoistai. O dabar galvos smegenyse aptikome sistemą, kurios egzistavimas skatina manyti, kad evoliucija aprūpino mus mechanizmu, leidžiančiu suprasti vienam kitą pačiu paprasčiausiu būdu.
Bendraujant sužadinami mūsų veidrodiniai neuronai, kurie ima sąveikauti tarpusavyje. Pasirodo, kad žmogaus, kaip egoistinio individo, supratimas neteisingas. Iš tiesų gebėjimas įsijausti (empatija) – mūsų sandaros dalis.
Stebėjome kelių žmonių reakciją tuo momentu, kai jie žiūrėjo į besišypsantį ar liūdną veidą ir imitavo jo išraišką. Paaiškėjo, kad kuo giliau žmogų paliečia svetimos emocijos, tuo smarkiau suaktyvėja atitinkamos jo smegenų sritys. Šios ląstelės – tarsi jūsų socialumo, jūsų polinkio įsijausti ir užjausti barometras. Dėl tokio pagrindo žmogus gali pasiekti dar aukštesnio atjautos lygmens. Tačiau proceso ištakos glūdi būtent ląstelių lygyje.
Visa tai verčia susimąstyti apie tarpusavio sąveikos supratimą. Mūsų vakarų pasaulis pilnas klaidingų supratimų. Mes visi susikoncentravę į individą, į atskirai egzistuojančio „aš“ idėją. Tačiau dabar mūsų atradimo esmę labai svarbu išplatinti kuo didesniam žmonių ratui – šitas gebėjimas visada buvo mūsų smegenyse, bet mes apie jį nieko nežinojome. Dabar, kai žinome, galime padėti žmonėms padidinti empatijos potencialą.
Empatija įgyvendinama panašumo principu: žmogus žiūri į kitą, ir šio vaizdas atspindi jį patį – taip lengviau pajusti empatiją. Vakarų pasaulis niekada nesuprato visuotinio tarpusavio ryšio idėjos. O veidrodinių neuronų atradimas kaip tik patvirtina, kad vieno žmogaus smegenys susijusios su kito smegenimis.
Komentaras: Štai taip, žmonės kaskart laiku atranda naujų gamtos savybių: būtent mūsų visuotinės žmonių tarpusavio priklausomybės amžiuje, kai gyvybiškai svarbu rasti visuotinį tarpusavio ryšį ir atsakomybę, pasirodo, kad žmonių prigimtyje iš anksto tam paruoštas pagrindas. Ir ne šiaip sau gamta iš mūsų reikalauja visuotinio tarpusavio ryšio ir vienybės – tai panašu į ją pačią. Mes galime šito pasiekti. O vystymosi metodika, glūdinti mūsų ląstelių lygmenyje, empatijoje, ir yra integraliojo auklėjimo metodika.

Daugiau šia tema skaitykite:

Kokios tautybės jūsų smegenys?

Kaip suprasti japoną?

Užprogramuota visuomenė

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>