Klausimas. Kuo mūsų pasaulio mokslininkas skiriasi nuo mokslininko kabalisto?
Atsakymas. Kabalistas – toks pat tyrinėtojas, kaip ir mūsų pasaulio mokslininkas, tiesiog jo rankose universalesni pažinimo įrankiai. Jis pakyla virš savo gyvūninės prigimties ir tyrinėja vadinamąją dvasinę prigimtį. O mūsų pasaulio mokslininkai užsiima tuo, kas juose yra nuo pat gimimo, todėl jie priima viską tik šio pasaulio rėmuose. Skirtumas tarp kabalisto ir mūsų pasaulio mokslininko – tik pažinimo sritis. Todėl kabalistas – tas pats mokslininkas, tik užsiimantis būsimuoju, Aukštesniuoju, pasauliu.
Taigi, jei mūsų pasaulyje mokslininkas turi kiekybiškai ir kokybiškai vystyti savo žemiškus jausmus ir protą, tai kabalistas turi savyje vystyti visiškai naujus norus, mintis ir protą, kurie neturi nieko bendro su materija. Būtent juose atskleidžiamas Aukštesnysis pasaulis ir kabalos mokslas.
Klausimas. Šio pasaulio tyrinėjimui kuriami įvairūs prietaisai, mikroskopai, žiūronai ir t. t. Kokius prietaisus turi mokslininkas kabalistas?
Atsakymas. Pažinimo instrumentas yra jis pats. Ir tik! Jo vidinio suvokimo išplėtimas ir yra jo instrumentas.
#228665
Iš 2018 m. kovo 11 d. pamokos rusų kalba
Daugiau šia tema skaitykite: