Kelio atgal nėra

Krizė, globalizacija, Sveikata

каббалист Михаэль ЛайтманKomentaras. Jei lauksime, kol virusas praeis, ir vėl grįšime į ankstesnįjį gyvenimą, tai atlikdami šį veiksmą, galime sukelti papildomą, stipresnį smūgį? Daugelis žmonių mano, kad epidemija greitai praeis.
Atsakymas. Nemanau, kad pandemija praeis lyg niekur nieko. Galbūt ji neištaisys žmonijos per kartą. Čia dar būtinas individualus, racionalus, sąmoningas žmonių, šalių, tautų – viso pasaulio dalyvavimas.
Esu tikras, kad dabar einame teisingu keliu. Pagaliau prasidėjo amžius, vadinamas paskutiniąja karta, kai žmonija ima išties atsitokėti nuo neteisingų, egoistiškų, vaikiškų santykių vieni su kitais, su pasauliu bei supančia gamta. Mūsų laukia puiki ateitis. Nebebus galima grįžti prie ankstesniojo gyvenimo. Niekaip!
Klausimas. Kodėl taip manote?
Atsakymas. Žmonės jau bus kitokie. Gamta juos perdarys. Šie smūgiai juos šiek tiek pakeis. Jie taip beatodairiškai jau neskraidys lėktuvais po visą pasaulį, norėdami nusipirkti kokių nors mažmožių egzotiškose šalyse ar panašiai. Juos domins gilesnis požiūris į gamtą ir save.
Klausimas. Sakote, kad virusas išgelbėjo gamtą nuo mūsų vartotojiško požiūrio į ją. Ir iš tikrųjų yra aiškių faktų, patvirtinančių, kad gamta atsigauna. Tačiau visus šiuos gamtos išteklius naudojo nedidelis žmonių sluoksnis, kad praturtėtų, o paprasti žmonės su tuo neturi nieko bendra. Bet smūgius gauna visi. Tad kodėl turime kentėti už kitus?
Atsakymas. Visi esame vienoje sistemoje ir gamta baudžia mus priklausomai nuo mūsų dalyvavimo. Tad negalima sakyti, kad tas, kuris prarado milijardus, kenčia mažiau nei tas, kuris neteko mėnesinio atlyginimo. Kas prarado milijardus, be abejo, nebadauja, tačiau jo kančios nepalyginamos su to, kuris prarado tik mėnesinę algą.
Kada nors atmerkę akis pamatysime visą gamtos vaizdą, suprasime, kaip teisingai ji veda mus tik į gerą savo būsenų supratimą ir teisingą elgesį.
Apskritai, priešais mus labai įdomus kelias. Ir kasdien gamta vis labiau nuteikia mus naujam požiūriui į save, į pasaulį, į gyvenimą, į mirtį – į viską.
Tikiuosi, kad žmonija daugeliu aspektu suaugs nuo šio neva smūgio. Pamatysime, kad tai ne smūgis, o vaistas. Tiesą sakant, tai, ką laikome liga, virusu, iš tikrųjų yra vaistas.
#263095

Iš 2020 m. kovo 19 d. TV laidos „Koronavirusas keičia tikrovę“

Daugiau šia tema skaitykite:

Koks bus pasaulis po epidemijos?

Į senąjį pasaulį negrįšime

Ties raudona linija

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>