Klausimai kelyje – 2

Dvasinis darbas, Klausimai ir atsakymai

Klausimas: Kaip kiekvieną minutę atsiminti, kad mane supantis fizinis pasaulis – mano vidinių savybių atspindys? Kaip vėl nepatirti nuopuolio į pakopą, kurioje tai yra paslėpta, į neapykantą ir susvetimėjimą? Kodėl noriu įrodyti, jog „aš galiu pats“ be Kūrėjo pagalbos? Tarytum kažkas sukyla manyje ir nusprendžiu, kad susitvarkysiu be Kūrėjo!
Atsakymas: Juk tai jūsų egoizmas slepia nuo jūsų Kūrėją. Jūs nuolat užmiršite, kad pačiam nieko nereikia keisti, kad ištaisymas – Šviesos (Kūrėjo) reikalas, bet tik jums paprašius. O štai prašymą (maldą dėl ištaisymo) galėsite suformuoti, tik jeigu iš aplinkos gausite tokią jėgą ir palaikymą, kurie privers kreiptis pagalbos į Kūrėją. Teisingai susivienijęs su grupe galite gauti iš jos norą pakilti virš savęs ir susivienyti su visais. Dirbdamas su grupe praktiškai formuojate savyje prašymą ištaisyti. Vos atsiradus teisingam ir išbaigtam prašymui, Kūrėjas nedelsdamas padės – atvers jums Save. Kūrėjas – turima omenyje jūsų nauja atidavimo ir meilės savybė.

Klausimas (iš dienoraščio anglų kalba): Jeigu žmogus nuolat yra laimingas ir dėkingas Kūrėjui, ar tai reiškia, kad jis dvasiškai netobulėja? Juk jis negali savyje atskleisti blogio. Ar visada tobulėjimas lydimas nuopuolio?
Atsakymas: Tik iš nuopuolių ir kilimų, būtent pakylant virš nuopuolių, galima pasiekti tikslą, nes nupuolęs jūs atnaujinate savo egoizmą, o pakilęs ištaisote jį – ir taip porcijomis, kartas po karto. Skaitykite Baal Sulamo knygą „Išgirsta“ („Šamati“).

Klausimas: Jūs sakėte, kad žmogus turi aptarnauti savo gyvūninį kūną. Tačiau jeigu kūnas reikalauja 10 valandų miego, kaipgi vykdyti kabalistų patarimus dėl kasdienio paskaitų lankymo, darbo ir platinimo?
Atsakymas: Vykdykite, kiek galite. Pabandykite sumažinti maisto kiekį – kūnui prireiks mažiau miego.

Klausimas: Jau ilgą laiką mane kankina pojūtis, kad nieko nesuprantu, kad netgi žodžiai, skirti man, neturi reikšmės, nes nesuvokiu nei už jų esančio ketinimo, nei tikslo. Kaip žmogus gali iš tikrųjų kažką suprasti savo gyvenime?
Atsakymas: Supratimas ateina iš aukščiau, veikiant šviesai, kuri iš pradžių sukuria jūsų norus ir savybes, o po to pripildo juos informacija ir pojūčiu. Todėl dabar svarbu ne suprasti, o veikti: skaityti, netgi nesuprantant, ir dalyvauti grupės veikloje bei platinime.

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>