Kalbėdami apie Pesachą, nagrinėjame ne atėjusios pagal kalendorių šventės detales, o dvasinį kelią, judėjimą galutinio išsitaisymo link. Šis kelias ne trumpas, jis apima daugybę etapų. Pats pirmasis – pradėti teisingai žiūrėti į savo norą mėgautis, į savo prigimtį, ir suprasti, kodėl ši būsena vadinama tremtimi, „Egiptu“.
Kiekvienas, norintis patekti į Izraelio žemę, pakilti į aukštesnes dvasines pakopas, pirmiausia privalo pereiti „Egipto“ tremtį. Studijuojame dvasinius dalykus būtent iš tremties būsenos, kitaip tariant, būdami nutolę nuo dvasinio pasaulio.
Tremtis moko ir auklėja mus, pakeičia į tinkamą formą. Supratę, kad ši būsena yra visiškai būtina, galėsime išsilaisvinti iš tremties. Išsilaisvinti įmanoma tik prieš tai patekus į tremtį.
Kokia tai tremtis? Ne materialūs sunkumai, ne kančios dėl bado, troškulio ar sunkaus darbo. Tremtį reiktų įsivaizduoti kaip ištrėmimą iš dvasinio pasaulio. Tačiau dar juk nežinome, kas yra dvasinis pasaulis! Ir kaip tik tuomet, kai patiriame tremties būseną, imame jausti, koks turėtų būti dvasinis pasaulis, kur jis egzistuoja, kodėl esame toli nuo jo ir ko mums trūksta.
Taip pamažu pradedame gauti kelim – norus dvasingumui. Ir kai šie norai pasiekia pilną matą, pabėgame iš tremties būsenos. Ji išties tampa mums nebepakeliama, ir mes nebegalime tenai likti.
Iš pamokos Pesacho tema
#309862
Klausimas: Kokius malonumus reikia apriboti, kad gautum d
Klausimas: Kas man dabar, pamokos metu, yra apribojimas?
Klausimas: Kokiu praktiniu darbu galima suteikti malonumą Kūrėjui? Ieškoti grupėje bendro
Klausimas: Baal Sulamas rašo, kad Šviesa buvo apribota tam, kad kūriniams būtų suteikta vieta vystytis. O mes studijavome, kad Šviesa susitraukė dėl kūrinio pajaustos gėdos. Tai kam gi iš tikrųjų įvyko susitraukimas?
Klausimas: Nūnai žmonės ėmė melstis. Buvę pragmatikai meldžiasi. Jums užduodamas toks klausimas: „Kokia malda vadinama kokybiška malda?“ Kitaip tariant, kokią maldą girdi Kūrėjas?
Pastaba
Visas pasaulis sukurtas taip, kad padėtų mums pasiekti dvasinį pasaulį. Pereiname gyvenimo ciklus iš kartos į kartą, kad galiausiai realizuotume save ir išeitume į dvasinį pasaulį.
Mūsų dvasinis kelias prasideda nuo šio pasaulio būsenos. Iš čia pamažu pradedame suvokti jo prigimtį, kūrinijos esmę – norą mėgautis dėl savęs. Dalį šio noro įgyjame natūraliai vystydamiesi materialiame egoizme iš kartos į kartą.