Krizė medicinoje

Krizė, globalizacija, Sveikata

Dr. A. Angelovas, Bostonas (JAV), Bnei Baruch Pasaulinės kabalos akademijos narys, santrauka:
Šiuolaikinis medicinos draudimas: Iš lėšų, skirtų JAV ekonomikos stimuliavimui, 35% skiriami medicinos paslaugoms. Dėl krizės išaugo draudimo kaina, žmonės taupydami rečiau lankosi pas gydytojus ir perka mažiau vaistų. Bedarbiai netenka valstybinio medicinos draudimo.
Valdžia bando taisyti situaciją tomis pačiomis priemonėmis, kurios atvedė mediciną į krizę: skiria lėšas egoizmo, kuris ir yra krizės priežastis, didinimui.
Pinigai jau seniai aptemdė teisingus gydytojo ir paciento santykius. Visi šiuolaikinės medicinos principai remiasi naudos gavimu: žiūrima ne efektyvumo, o pelno.
Neliko pasitikėjimo tarp gydytojo ir paciento: pacientas įtarinėja gydytoją pelno siekimu, o ne noru išgydyti. Gydytojas bijo patekti į teismą dėl klaidos – juk pacientas tikisi uždirbti iš gydytojo klaidos.
Medicininio draudimo principas grindžiamas naudos gavimu, o ne noru padėti sergančiajam. Viskas padaryta taip, kad žmonės mokėtų, tačiau nesinaudotų draudimu.
Senovinis medicinos draudimas: maždaug prieš 4000 metų Kinijoje gydytojas eidavo per kaimą. Prie kiekvieno įėjimo į namus stovėjo vaza. Iš kiekvienos vazos jis ištraukdavo monetą – tai reiškė, kad namie visi sveiki. O jei vazoje nebūdavo monetos, vadinasi, kažkas susirgo. Jis eidavo vidun ir visomis išgalėmis gydydavo sergantįjį. Žolelės, adatos ir visa kita nieko nekainuodavo. Laisvu laiku gydytojas lankydavo žmones ir sekdavo, ar jų mityba ir gyvenimo būdas teisingi. Jei kas nepaklusdavo draudimo sąlygoms, tarkim, iš tingulio kasryt nedarydavo mankštos, gydytojas išmesdavo iš lankomųjų rato. Ten draudimo principas buvo priešingas šiuolaikiniam, nes atlygis gaunamas už mokėjimą palaikyti sveikatą, o ne už ligą.
Komentaras: visi supranta, kad reikia padaryti viską, kad medicina liautųsi buvusi verslu. Reikia siekti, kad medicina būtų suinteresuota sveikais, o ne sergančiais pacientais.
Senovėje su nedideliu egoizmu nedideliame kaime buvo įmanomas toks „kiniškas“ draudimo būdas.
Tačiau globaliu mastu su didžiuliu šiuolaikiniu egoizmu, tai įmanoma tik ištaisius egoizmą ir tik tada, kai kiekvienas suinteresuotas, kad kiti būtų sveiki (kaip vienoje šeimoje).
Krizė atskleis visų tarpusavio priklausomybę ir tada medicinos draudimas tarnaus žmogaus labui.

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>