Nuo ko prasideda kūrinys?

Kabala, Kūrėjas

Klausimas: Kas yra kūrinys, apie kurį nuolat kalbama kabaloje?
Ar mes esame kūriniai, ar ne? Nuo ko prasideda kūrinys – ar tai ypatingas noras, ypatinga būsena?
Pavyzdžiui, karvė, katė, šuo – tai kūriniai, ar ne? Juk jie lyg ir egzistuoja, tačiau neturi jokios pasirinkimo laisvės – ar nelaisvas padaras taip pat vadinamas kūriniu?
Tokiu atveju geležinis daiktas – taip pat kūrinys? O jei kūrinys – tik tas, kuris laisvas, tai kokie gi mes kūriniai…
Galbūt kūrinys – tik tas, kuris pažįsta Kūrėją, bendrauja su Juo, duoda Jam ir gauna iš Jo? Tai yra kūrinys – panašumo į Kūrėją matas?
Atsakymas: Kūrėjas ir kūrinys egzistuoja kartu, viename nore. Kūrinys duoda Kūrėjui, o Kūrėjas – kūriniui. Ir vienas, ir kitas sprendžia – vadinasi, kūrinys egzistuoja, jei jaučia Kūrėją, ir yra didelis arba mažesnis priklausomai nuo to, kiek jaučia Kūrėją, t.y. kiek yra į Jį panašus.
Nėra taip, kad egzistuoja kažkoks valdomas robotas, esantis visiškoje Kūrėjo valdžioje.
Todėl kūrinys atsiranda susijungus Malchut su Bina, kai Malchut pakyla į Biną ir priverčia ją atsiverti arba užsiverti. Matosi, kad yra dar kažkas be Kūrėjo, atliekantis veiksmus.
Todėl vyksta ištisas procesas, kurio metu atsiranda savarankiškas kūrinys, galintis taip vadintis, būdamas Kūrėjo akivaizdoje.
Juk nėra taip paprasta priimti iš Binos jos meilės ir davimo jėgas, jėgą atsisakyti savo egoizmo.
Taip pat nėra paprasta pakilti į Biną ir atsisakyti jos tarus: „Neduok man nieko, ne mano jėgoms nesavanaudiškai gauti!“
Noriu gauti – ir negaliu, juk tai reikštų dvasinę mano mirtį – liausiuosi būti savarankiškas, t.y. mirsiu kaip kūrinys.
Aukštesnysis turi viską, ko aš trokštu, – tačiau prašau jo neatsiskleisti, nieko man neduoti. Savo jėgomis atsisakau jo, kad nieko man neduotų.
Tik po to, kai jo atsisakiau, pradedu palaipsniui jam atsiskleisti. – Pats reguliuoju Šviesos patekimą iš Aukščiau: kaip, kiek ir kada – gaudamas daugkartinį prisipildymą, įgaunu kūrinio pavidalą – panašumą į Kūrėją.
Neįmanoma to padaryti vienam. Reikia gauti norą – iš grupės ir jėgų – iš Šviesos, grąžinsiančios mus prie ištakų ir leisiančios tapti panašiems į Kūrėją.

Ištrauka iš 2010.06.09 d. pamokos pagal straipsnį „Įvadas į „Sulam“ komentarus“

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>