Kabalistai apie kūrimo tikslą, 6 dalis

Baal Sulamas, Kabalistiniai šaltiniai

Brangūs draugai! Prašau užduoti klausimus didžiųjų kabalistų citatų temomis. Pažadu į juos atsakinėti.

Pastabos skliausteliuose – mano.

Koks kūrimo tikslas?
Visi pasauliai, aukštesnieji ir žemesnieji, bei viskas, kas yra jų viduje, sukurta tiktai žmogui (kad šis taptų visiškai panašus į Kūrėją).
Visos šios pakopos yra sukurtos vien tam, kad sielos pasiektų tobulumą, tą susiliejimo su Kūrėju lygmenį (prilygstant Kūrėjui davimo ir meilės savybėmis), kurio nėra jose nuo kūrimo sumanymo momento (kaip pasakyta Kūrėjo: „Aš sukūriau blogąjį pradą žmoguje“).
Kūrimo pradžioje nuo Kūrėjo iki mūsų materialaus pasaulio susiformavo penkių pasaulių pakopos, kad būtų galima patalpinti sielą materialiame (egoistiniame) mūsų pasaulio kūne.
Materialiuoju mūsų pasaulio kūnu vadinasi noras gauti, nieko neduodant mainais (Noras gauti su ketinimu dėl savęs. Noras gauti su ketinimu duoti yra duodantis. Kitaip tariant, ketinimas lemia veiksmo, noro esmę).
Tai (šis noras gauti su ketinimu gauti) ir yra galutinė noro mėgautis dėl savęs forma.
Todėl mūsų pasaulyje esantis žmogus savo savybėmis absoliučiai priešingas Kūrėjui.
Studijuodamas kabalą žmogus palaipsniui įgyja davimo savybę (ketinimą) ir pagal tai pamažu kyla iš apačios į viršų įgydamas pakopų savybes. Šios pakopos leidžiasi iš viršaus į apačią, jos turi davimo savybę, netgi tokią, kai duodama nieko negaunant už tai mainais (kitaip tariant, žmogus yra ištaisęs visų savo norų ketinimus).
Taip žmogus visiškai susilieja su Kūrėju, pasiekia tokią būseną, dėl kurios ir buvo sukurtas. Todėl visi pasauliai buvo sukurti žmogui.
Baal Sulamas. „Įvadas į Ptichą“, 9 punktas (RU, ENG).

Daugiau šia tema skaitykite:

„Kabalistai apie kūrimo tikslą, 5 d.“

„Kabalistai apie kūrimo tikslą, 4 d.“

„Kabalistai apie kūrimo tikslą, 3 d.“

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>