Kabalistai apie kūrimo tikslą, 13 dalis

Baal Sulamas, Kabalistiniai šaltiniai

Brangūs draugai! Prašau užduoti klausimus šių didžiųjų kabalistų citatų temomis. Pažadu į juos atsakinėti.

Pastabos skliausteliuose – mano.

Kodėl Kūrėjas uždėjo mums kūrinio naštą?
Viso kūrimo tikslas yra tas, kad žemesnieji kūriniai (esantys egoizme ir todėl –  riboti, laikini), laipsniškai vystytųsi laikydamiesi Toros ir priesakų  (atskleisdami savo egoizmą kaip vienintelį blogį ir taisydami jį kabalos studijomis) ir galėtų kilti vis aukščiau (vietoje gavimo ir neapykantos įgydami vis stipresnes davimo ir meilės savybes), kol nenusipelnys  susilieti (savybių panašumu) su savo Kūrėju.
Tačiau kabalos išminčiai čia stabtelėjo ir iškėlė klausimą: „Kodėl iš pat pradžių nesame sukurti visoje geidžiamoje didybėje, idant galėtume susilieti su Kūrėju? Kam Jam reikėjo užkrauti mums kūrinio, Toros ir priesakų naštą?“.
Ir atsakė: „Karti yra gėdos duona“. Tai reiškia, jog tas, kuris valgo ir mėgaujasi tuo, kas įgyta kito sunkiu darbu, bijo žiūrėti duodančiajam į veidą, nes tai jį žemina (suteikia pojūtį tarytum jis neegzistuotų pasaulyje), ir einantis šiuo (dyko gavimo) keliu pamažu praranda žmogiškąjį (panašaus į Kūrėjo) pavidalą.
Ir (kadangi) neįmanoma, kad tame, kas kyla iš Jo Tobulumo, būtų koks nors trūkumas (kitaip Kūrėjas negali atsiskleisti savo kūriniams kaip netobulas), todėl suteikė mums galimybę mokantis Toros ir priesakų (atskleidžiant egoizmą ir jį ištaisant) patiems užsitarnauti savo didybę (prilygti Jam).
Baal Sulamo straipsnis „Toros dovanojimas“, 6-7 p. (RU, ENG)

Daugiau šia tema skaitykite:

Kabalistai apie kūrimo tikslą, 12 dalis

Kabalistai apie kūrimo tikslą, 11 dalis

Kabalistai apie kūrimo tikslą, 10 dalis

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>