Stebint gyvenimą iš dešimto aukšto

Realybės suvokimas, Valios laisvė

Klausimas: Tai kokia yra gyvenimo paslaptis?
Atsakymas: Paslaptis ta – kaip pakeisti šio gyvenimo kryptį iš gavimo į davimo, į „meilės artimui“ kryptį ar bent jau laikytis principo: „nedaryk kitam to, ko nekenti pats“.
Kai tik pradedi eiti davimo kryptimi, išeini iš savo ankšto pasauliuko, kuriame esi užrakintas ir dirbi kaip robotas pagal iš anksto nustatytus, nulemtus dėsnius. Juk neįmanoma pažeisti dėsnių – tik jų paslėptis, žinių trūkumas verčia mus taip manyti. Pavyzdžiui, iš dešimto aukšto žiūriu žemyn į tai, kas vyksta apačioje, ir matau, kaip iš už kampo išvažiuoja mašina, o į gatvę išeina jos nematantis žmogus, ir mašina partrenkia jį. Arba, matau, kaip žmogus palieka mašiną neleistinoje vietoje, o iš toli artėja policininkas, norintis išrašyti jam baudą. Aš iš viršaus visą tai matau, o jie apčioje nieko nemato! Tai argi šis nežinojimas jiems suteikia galimybę sakyti, jog toks įvykis – grynas atsitiktinumas? Man tai tikrai ne atsitiktinumas, aš mačiau, kaip viena su kitu buvo susiję. Tai ne šiaip fantazija, tai tam tikras atvėrimas. Arba, žiūrėdami į vaiką suprantame, kas turi įvykti dėl to, ką jis daro. Mes tai jau žinome iš anksto, o jis nežino, – tai tik žinių apie save trūkumas. Todėl jokios valios laisvės mes neturime – yra vien nežinojimas. Ir kuo giliau atskleisime šį pasaulį, tuo labiau jausimės sukaustyti grandinėmis. Nėra jokios valios laisvės – nei mintyje, nei nore, nei veiksme.
Vienintelis dalykas, kurį galime padaryti – pakeisti savo kryptį. Ši paradigma, visa nukreipta tik į gavimą sau – visiškai apribota, ir ji apribota mūsų pačių, mūsų norų. Ją mes galime pakeisti į visiškai priešingą – kaip minusą į pliusą! Pradėk duoti ir pamatysi, ką tuo galima pasiekti!
Tu jau turi būsimo altruistinio noro šaknį, tašką širdyje – tau tereikia pritraukti jį vystančią jėgą. Tada jau nebūsi apribotas, juk išeisi iš savęs! Po viso savo vystymosi mes galiausiai atskleisime, kad esame pasodinti į savo gyvūninį kūną, kuriame nėra nieko žmogiško, išskyrus vienintelį tašką! Jeigu tu rūpiniesi kūnu – esi gyvūnas, o jei rūpiniesi šiuo tašku – atskleisi jame žmogų.

Iš 2010 m. lapkričio 30 d. pamokos pagal straipsnį „Kūnas ir siela“

Daugiau šia tema skaitykite:

Savęs pačių „atnaujinimas“

Kas išeina iš Kūrėjo?

Kaip išaugti iš nulio

Komentarų nėra

Komentarai

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>