Apie Rabašo straipsnius

Kabalos mokymasis

Rabašo straipsniai palaipsniui ima aiškėti žmogui, priklausomai nuo to, kiek jis juos realizuoja. Iš pradžių atrodo, kad jie parašyti negražiai ir neteisingai, kad jų atskiros dalys nėra susijusios tarpusavyje, kad jos nenuoseklios… Mes nematome juose tikslaus sielos jėgų judėjimo, siela vystosi būtent taip, mat mes nežinome savo sielos.
Jeigu žmogus pats atlieka šiuos veiksmus ir tuo pat metu studijuoja šiuos straipsnius, jis mato, kad jie parašyti visiškai tiksliai ir negali būti kitaip, nes kabalistai rašo remdamiesi tuo, ką jaučia, o visos sielos praeina vieną ir tą patį kelią, tas pačias būsenas. Todėl šie straipsniai žmogui tampa artimesni ir suprantamesni – tai jo sielos „rankraštis“.
Iš pradžių žmogus mokosi, mėgina atsiminti, jis prisimena atskiras frazes, kai kurias iš jų supranta, o kai kurių dar ne. Jis kartoja jas it mažas vaikas − kartojantis suaugusiųjų žodžius nesuprasdamas jų reikšmės. Palaipsniui, tiek, kiek realizuoja šiuos straipsnius, žmogus pradeda matyti, kad šios eilutės tiksliausiai išreiškia jo būseną ir kitaip neparašysi, būtent todėl kabalistai pasitelkia citatas iš Psalmių, Talmudo („Tėvų pamokymai“), Pranašų ir kitų šaltinių.
Tai labai ypatingi straipsniai. Aš augau su jais, jie buvo parašyti šalia manęs ir tada skaitydamas juos daugelį metų mačiau, kad jie tampa žmogui artimesni ir realesni, taip, kad tu jau skaitai juos ne iš knygos, o iš vidaus, iš sielos, kuri atsiskleidžia darnoje su šiais žodžiais. Tai įvyks su visais, būtent dėl tos priežasties, kad šie straipsniai parašyti remiantis visišku sielos suvokimu.
Rabašas buvo didis žmogus, kad ir kaip jis save slėptų, jam tai pavyko – paslėpti save nuo visų! Bet tas, kas suvokia jo straipsnius, mato, kad tai buvo didis žmogus. Visoje iki jo buvusių kabalistų grandinėje pradedant Adomu nebuvo nė vieno, kuris taip nuosekliai, išsamiai, išsaugodamas ryšį su šaknimi, šakų kalba ir su visa Penkiaknyge (Tanachas), pateiktų dvasinio darbo sistemą, aiškintų ją atvirai ir prieinamai visiems.
Rabašas ima tave už rankos ir praveda pro visus straipsnių etapus taip, kad tu negali suklysti. Jis pabrėžia kiekvieną detalę, į kurią turi atkreipti dėmesį. Neturime artimesnio nei jis sielos vystymuisi mokytojo. Baal Sulamas labai aukštas, akademinis ir universalus, jis nusileidžia pas mus nuo aukšto kalno, o Rabašas – artimas ir švelnus auklėtojas, kuris su meile ir nerimu švelniai perduoda mums išsitaisymo metodiką.

Iš 2011 m. sausio 7 d. pamokos pagal Rabašo straipsnį

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>