Pavyzdys visam pasauliui

Krizė, globalizacija

Savo sprendimu į visus žiūrėti kaip vieną šeimą mes keičiame tarpusavio santykius tarp visų visuomenės sluoksnių. Tai labai rimtos, vidinės, skausmingos permainos – juk mes nesukurti taip, kad galvotume apie visus, kad kiekviena partija nusileistų siekdama būti kartu su visais.
Tačiau niekas neprivalo keistis ir atsisakyti savo įsitikinimų. Yra vietos visoms nuomonėms ir priėjimams, tik reikia prisiminti, kad mes visi – viena šeima, reikia suprasti, kad ir kitam joje yra vietos, bei rūpintis tuo, kad mes taptume integralūs.
Galiausiai turime tarpusavyje susitarti ir visiškai suprasti, įsisąmoninti ir priimti šį sprendimą. Visa tauta turi sutikti su tuo, kad šiandien turime elgtis būtent taip, remdamiesi dalyvavimo ir meilės jausmu.
Šis mūsų gyvenimo aptarimas „darbas prie apvalaus stalo“ turi nepertraukiamai tęstis. Kasdien vykstant pasikeitimams turime nuolatos aptarinėti mūsų problemas, pasverti jas ir palaikyti pagal taikomą būtinybės, sprendimų padėti ir priemonių perkėlimo skalę. Šis „apvalusis stalas“ turi būti pavyzdys visai visuomenei, kaip iš tikrųjų tapti vieninga šeima. Toks vidinis nusistatymas turi karaliauti kiekviename, kitaip sėkmės nebus.
Priimdami sprendimus už „apvalaus stalo“, mes visą laiką privalome eiti pirmyn laikydamiesi tarpusavio laidavimo principo – diena iš dienos. Žinoma, iš pradžių bus daug problemų ir nesutarimų. Šis nuoseklus, nepertraukiamas kūrimas tęsis tol, kol iš tikrųjų nesusitarsime. Taip visam pasauliui parodysime naujų sprendimų priėmimo pavyzdį. Tai nėra paprastas atviras svarstymas – tai auklėjamasis aktas šalies ir pasaulio mastu. To niekada nebuvo.
Prie to mus stumia gamta. Yra daug tyrimų, rodančių, kad pasaulis pasikeitė, tapo tarpusavyje susijęs, mes pasiekėme tokį jo modelį, kuris susieja mus kartu. Ir jeigu mes neatitiksime jo, prišauksime sau gamtos smūgius.

Iš 2011 m. rugpjūčio 14 d. pamokos pagal straipsnį „Svarbiausia – norėti tik duoti“, iš knygos „Šamati“

Daugiau šia tema skaitykite:

„Apvalus pasaulis“

Visatos mozaika, kurioje trūksta tavęs

Tik kartu prasiveršime išsivadavimo link

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>