Badmetis ar klestėjimas?

Krizė, globalizacija

Klausimas: Kuo maitinsis milijoninė bedarbių armija, įsiliejusi į pusiausvyrą su gamta? Ar tai reiškia, kad tarptautinės korporacijos imsis ją išlaikyti?
Atsakymas: O kuo jie maitinsis neįsilieję į pusiausvyrą su gamta?
Mes juk neatleidžiame žmonių iš darbo, neatimame jo iš jų – stengiamės subalansuoti visuomenę, kad ji taptų harmoninga.
Pateiksiu labai paprastą pavyzdį. Rusijoje yra didelių miestų, kur, tarkim, užsidaro fabrikas ir visas miestas lieka be pragyvenimo šaltinio. Darbo nėra. Kuo užimti žmones?!
Tas pats vyksta visame pasaulyje. Prieš keletą metų rengėme kongresą Detroite. Tai buvo milžiniškas, klestintis miestas. Gerai pažįstu Šiaurės Ameriką, o Detroitas man buvo pažįstamas dar jo klestėjimo laikais.
Vėliau viskas baigėsi: žlugo pramonė, liovėsi „štampuoti“ automobilius, ir miestas tapo miestu-vaiduokliu. Dabar ten galima nusipirkti puikiausią dvarą vos už 3-5 tūkstančius dolerių, tačiau šiame mieste niekas nenori gyventi, nes jame nesaugu vaikščioti gatvėmis net dienos metu. Suprantate?
Mes kalbame ne apie žmonių išvarymą iš darbo, o apie tai, kuo užimti visuomenę, ne savo noru likusią be darbo ir nerandančią jokio kito užimtumo šaltinio.
Sakykime, Ispanijoje šiuo metu dešimtys milijonų bedarbių, ir toks pat likimas laukia 90% žmonijos. Tačiau jiems ir nereikia dirbti! Dirbdami jie tik alina žemę, eikvoja naudingas iškasenas, teršia gamtą – ir nieko daugiau! Jie užsiima bergždžia veikla!
Vadinasi, turime paprasčiausiai pakeisti visuomenę, padaryti ją protingesne, ekonomiškesne, ekologiškesne.
Mes rekomendacijas duodame tik tam, kas jau egzistuoja. Pavyzdžiui, jei atsiranda kokia nors problema, tai patariame, kaip ją spręsti pasitelkę ekologiją, harmoniją, integralų požiūrį.
Savaime suprantama, kad šiuos bedarbius vis tiek teks maitinti. Tik jie sėdės namuose arba organizuos protesto akcijas, daužys parduotuvių vitrinas, apiplėšinės – darys viską, kas jiems šaus į galvą.
Todėl, vietoj to, suteikite jiems integralų švietimą ir auklėjimą. Jie taps visiškai kitokiais žmonėmis. Jums nereikės išlaikyti didžiulio kiemsargių ir valytojų personalo savivaldybėse, nes žmonės geranoriškai prižiūrės savo gyvenamąją aplinką. Kodėl ne? Jie turės teisingą požiūrį į energijos išsaugojimą, į viską, kas juos supa, į tai, kas yra mieste, parke, gatvėje. Pamatysite, kad atsiras didžiulių resursų.
O svarbiausia – vis tiek turite juos maitinti. Vis tiek privalote kažką su jais daryti, kitaip jie paleis vėjais viską, kas dar liko. Ir tai akivaizdu.
Todėl dabar kalbame apie tai, kad, papildomai auklėdami ir šviesdami visuomenę, morališkai keliate ją iki tokio lygio, kai ji užtikrina jums didžiulį laimėjimą.
Įdomiausia, kad materialiai taip pat laimima: išlaisvinama policija, valytojai, milžiniški resursai. Staiga paaiškėja, kad dešimtimis procentų mažiau nei anksčiau reikia skirti sveikatos apsaugai, nes žmonės tapo daug sveikesni. Išnyks šeimos problemos ir skyrybos. Juk visi praradimai, sukelti šeimyninių ir kitų problemų, taip pat ekonomiškai apskaičiuojami.
O atlikę skaičiavimus, matome, kad gamta mūsų nestumia į bedarbystės, skausmo, kančių ir bado bedugnę. Priešingai, jeigu teisingai prie jos prisiderinsime, turėsime visiškai kitokią visuomenę.
Iš pradžių sunku visa tai suprasti, – žinau pagal save. Tačiau, pradėjęs gilintis ir matyti, kad niekur nedingsi – tai gamtos iššūkis žmonijai, išryškėja visiškai kitoks vaizdas. Jis ne gąsdinantis, jis – patrauklus.

Iš 2012 m. kovo 22 d. paskaitos Šiaulių universitete

Daugiau šia tema skaitykite:

Džiugios gimimo kančios

Pamokos apie naują pasaulį. Nuleisti garą, bet neišleisti „demonų“

Bedarbystės problema

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>