Pasirinkimo paradoksas

Krizė, globalizacija

Nuomonė (B. Švarcas, psichologas): Pasirinkimo galimybė neišlaisvina, o paralyžiuoja  mus, daro mus ne laimingesnius, o labiau nepatenkintus. Laimės paslaptis – neturėti didelių lūkesčių. Kai žmonės pasirenka, nepaisant to, kad pasirinkimas geras, jie nusivilia ir dėl to kaltina save.
Dėl lūkesčių ir tikrovės neatitikimo klinikinė depresija tapo dažnai pasitaikančiu reiškiniu industriniame pasaulyje. Galiausiai jaučiamės nevykėliai. Šiandien gausybė variantų daro mūsų gyvenimą vis blogesnį.
Jei mūsų pasirinkimo galimybės būtų perduotos žmonėms su siauru pasirinkimu, tai pagerintų jų gyvenimo kokybę  ir netgi mūsų gyvenimą. Tai vadinama Pareto dėsniu: pajamų perskirstymas yra naudingas visiems, nes perteklinis pasirinkimas mus žudo.
Komentaras: Bet kuriuo atveju, teisingas susivienijimas ir perskirstymas (subalansavimas) visada suteikia gėrio visiems. Tai sako ir ekonomikos dėsniai.

Daugiau šia tema skaitykite:

Protingo vartojimo visuomenė

Visuotinė krizė – tai pernelyg didelio vartojimo krizė

Svarbiausia – vienybė, visa kita prisidės

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>