Trumpa integraliojo mokymo kurso apžvalga. Šeiminiai santykiai

Integralus auklėjimas, Vyras ir moteris

Šiandien šeiminių santykių kaip tokių nėra.
Net jeigu ir yra šeima, tai kiekvienas joje jaučiasi kaip atskiras elementas, nepriklausomas nuo savo partnerio. Negana to, vaikai jaučiasi nepriklausomi nuo tėvų arba bent labai nori, kad taip būtų. Ir tėvai nelabai nori, kad vaikai juos apsunkintų. Visi mes, valdomi egoizmo, nenoromis iš vidaus sugriovėme šeimos, vadinamojo namų ūkio, pamatus.
Dėl mūsų geresnės ateities būtina su tuo kažką daryti. Jei šiandien 70 proc. jaunų žmonių nenori vesti ir turėti vaikų, tai mūsų laukia liūdna perspektyva. Aš jau nekalbu apie tai, kad nebus kam maitinti senstančių gyventojų,– dabar jau su tuo susiduriame, ypač Europoje.
Turime sugrąžinti žmonėms šeimos gyvenimo žavesį, juk šiandien jo visiškai nėra! Viskas daroma priverstinai: moterys dar nori turėti vaikų, o vyrai – pasyvūs, jie apskritai nieko nenori.
Integralusis auklėjimas pasakoja žmogui apie ryšį tarp žmonių, skatina jo ryšį su kitais. Jis staiga pajunta švelnumą, meilę, kažkokius jausmus kitiems žmonėms, pradeda visus jausti daug labiau nei anksčiau. O šiandien žmonės visiškai liaujasi jausti vienas kitą, jiems pakanka bendravimo SMS žinutėmis.
Integralusis auklėjimas kelia žmogui gerų jausmų kitiems, žadina savitą grįžtamųjų jausmų jutiklį: jis tampa jautresnis tam, kaip kiti su juo elgiasi, kaip jis pats žiūri į suartėjimą, nutolimą. Jis reaguoja į tai jausmingiau, ir tokiu būdu jame nubunda dėl egoizmo prarastas kitų žmonių pojūtis, artumo būtinybė. Jis pajaučia, kad tarp žmonių slypi šilumos, džiaugsmo, sėkmės, pasitikėjimo šaltinis, o ne užsidarius savo bute kaip kriauklėje, aprūpinus save pensija, sveikatos apsauga ar dar kažkokia programa.
Šilumos, užuojautos, bendravimo poreikis, kurį ugdo integralusis auklėjimas, užaugins norą  atkurti šeimą.

Iš 2012 m. gegužės 22 d. pokalbio apie integralųjį auklėjimą

Daugiau šia tema skaitykite:

Ateities šeima

Mūsų draugas egoizmas

Integralios šeimos paslaptis

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>