Kuo naudingas egoizmas?

Egoizmo vystymasis

Klausimas: Kuo naudingas mums egoizmas ir kaip jį naudoti gėriui?
Atsakymas: Egoizmas naudingas tuo, kad tai yra vienintelė mumyse esanti energija. Tai, kas mus stumia pirmyn, augina mus. Tai, kas visos evoliucijos eigoje kėlė mus iš gyvūninio lygmens į nūdieninį.
Šiandien esame tokiame konvergencijos taške, kai mes, apskritai, keičiamės. Pradedame suprasti, kad egoizmas ankstesniu pavidalu, kuriuo naudojomės, atgyveno. Nebegalime daugiau su juo dirbti, štai jis ir rodo mums dabartinę krizę.
Tai buvusio egoizmo krizė, kai juo naudojomės ir atrodė, kas viskas gerai, viskas normalu ir galime tai tęsti iki begalybės. Bet staiga atskleidėme, kad jis užsidarė, uždarė mus į vieną bendrą sistemą –visišką tarpusavio priklausomybę.
Ir jei mes visiškai priklausome vienas nuo kito, kaip gi galime panaudoti savo egoizmą? Palaipsniui tampame kaip viena šeima, kur visi priklausome vienas nuo kito, ir aš jau turiu išnaudoti savo egoizmą, atsižvelgdamas į mano priklausomybę nuo kitų. Vadinasi, turiu jį naudoti kitaip, kitokiu pavidalu, tai yra jau integraliai – sutinkamai su visų kitų egoizmu.
Pasirodo, turime naudotis mūsų bendru egoizmu: sudėti jį kartu ir pakilti aukščiau jo, kad mūsų bendrystė, ryšys, palaikymas būtų aukščiau nei mūsų asmeninis egoizmas – padaryti jį bendru, visuomeniniu, grupiniu.
Kitaip tariant, mūsų grupėje turi būti kažkoks bendras tikslas ir šį bendrą tikslą turime pasiekti, pasistūmėdami kiekvienas su savo individualiu egoizmu. Tada mes visada būsime susitelkę į bendrą tikslą, bendrą ryšį ir galiausiai savo sėkmės dydį pradėsime matuoti mūsų vienybės dydžiu. Tai labai svarbu. Todėl egoizmas nėra anuliuojamas, o tiesiog naudojamas tokiu būdu, kokiu šiandien jis ir pasireiškia žmonijoje, tai yra integraliu.

Iš 2012 m. spalio 21 d. virtualiosios pamokos

Daugiau šia tema skaitykite:

Progresyvi egoizmo forma

Kuo blogiau, tuo geriau

Amžinas laimėjimas

Komentarų nėra

Komentarai

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>