Filmas pagal žiūrovų užsakymą

Realybės suvokimas

Skirtumas tarp dvasinio ir materialaus pasaulio yra tas, kad dvasinis pasaulis – tai mano vidinė būsena. Priešais mane neiškyla kažkoks išorinis paveikslas su skraidančiais angelais ir piktosiomis dvasiomis. Bet ir šis pasaulis, kurį jaučiame kaip išorinį, – tai mūsų vidinė būsena. Visi pojūčiai vystosi medžiagos, mūsų suvokimo viduje.
Kažkada seniai žmonės manė, kad matantys vizijas pamišėliai yra šventieji ir aiškiaregiai.  Vėliau psichologija paaiškino, kad šias haliucinacijas sukelia žmoguje vykstantys vidiniai procesai. Kabalos mokslas sutinka su psichologų išvadomis.
Kabala nuo senovės, nuo pat to laiko, kai žmogus ėmė suvokti Kūrėją, tvirtina, kad šio pasaulio vaizdas – tai mūsų vidinių pojūčių padarinys. Bet mes galime pakeisti savo psichologiją, savo suvokimą, kad gyventume ne šioje, savaime kylančioje, realybės srovėje, pateikiančioje mums šio pasaulio vaizdą, o patys rinktumės, kokį filmą norime žiūrėti.
Tam reikia ištyrinėti: kas yra žmogus, kas jį valdo, kaip jis veikia, ir tada galėsime pažvelgti į save pačiu racionaliausiu sveiku žvilgsniu. Kaip pasakyta: „Teisėjas remiasi tik tuo, ką mato jo akys“, o visa kita – fantazijos. Visas mano gyvenimas ir visas šis pasaulis – tai irgi kažkoks sapnas.
Kabala duoda mums instrumentus tokiam pasikeitimui – tuo ji skiriasi nuo kitų požiūrių: religinių ar mokslinių. Kabala pateikia priemones, kurios pakeičia mūsų sapnus ir įsivaizduojamus paveikslus, kuriuose gyvename, leidžia išstudijuoti, pažvelgti į juos iš šalies ir pamatyti jėgas, veikiančias už jų ir sukuriančias mums šiuos vaizdinius.
Taip mes pakylame į mus valdančių jėgų suvokimo lygmenį ir mokomės jomis naudotis. Galiausiai už visų šių jėgų atskleidžiame aukščiausiąjį protą, Kūrėjo norą. Tai – jau pati aukščiausia pakopa – nuo jos, nuo kūrimo priežasties, jo tikslo ir sumanymo atskleidimo, pasiekiame visišką susiliejimą su Kūrėju.
Bet ir tai – tik laikina pasiekimo viršūnė, o kas bus po jos: pagyvensim – pamatysim. Juk egzistuosime jau kita forma. Ir toliau yra vis naujos  suvokimo ir tobulėjimo pakopos. Bet jos jau niekaip nesusiję su noro medžiaga, juk savo santykį jo atžvilgiu jau būsime ištaisę. Šis naujas suvokimas vyksta už materijos ribų, aukštesnės kokybės savybėse.

Iš 2013 m. spalio 10 d. pasiruošimo pamokai

Daugiau šia tema skaitykite:

Tapk savo gyvenimo prodiuseriu

Daugiaserijinis filmas „Mano gyvenimas”

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>