Kas yra lygybė?

Auklėjimas, vaikai, Krizė, globalizacija

Klausimas. Kas yra lygybė? Žmogus gimsta, ateina į šį pasaulį ir viskas, ką jis mato, yra labai skirtinga – pradedant tuo, ką jaučia viduje, ir baigiant tuo, ką mato išorėje. Vis dėlto, kai kurie žmonės trokšta lygybės. Iš kur tai kyla?
Atsakymas. Visos mūsų savybės, apibrėžimai, nuostatos, dėsniai kyla tik iš vienos būsenos – vienybės būsenos, analoginės, integralios sistemos, kurioje esame, būsenos.
Integrali sistema remiasi visiška mūsų tarpusavio priklausomybe. Tai reiškia, kad visi joje esame visiškai lygūs. Galbūt vienas žmogus tam tikromis savybėmis tūkstantį kartų lenkia kitus, bet jei sistema absoliučiai susieta, tai šis didis žmogus tam tikroje plotmėje priklauso nuo labai mažo žmogelio. Juk visa sistema – integrali, ir jeigu joje įvyksta nors mažiausias sutrikimas, ji visa išeina iš rikiuotės! Tai ir yra lygybės principas.
Šis principas remiasi ne tuo, kas tu ir aš dabar esame, o tuo, ką mes turime pasiekti, kad sistema, mūsų veikiama, taptų integrali. Kitaip sakant, Gamta sukūrė idealią sistemą ir mus – priešingus šiai būsenai.
Mūsų užduotis – pasiekti idealią būseną, nepriklausomai nuo to, kas esame: didelis, mažas, protingas, kvailas, stiprus ar silpnas. Visi turime visiškai priklausyti vienas nuo kito. Tik taip tapsime absoliučiai lygūs.
Viskas kyla iš sistemos tobulumo principo, jos pirminės ir galutinės būsenos. O mes, būdami viduryje, turime savo pastangomis pasiekti, kad ji taptų ideali. Iš čia kyla visi grupės, kolektyvo, visuomenės, žmonijos tarpusavio sąveikos dėsniai.

Iš 2014 m. rugsėjo 7 d. pokalbio apie integraliąją metodiką

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>