Visuotinė elito krizė

Ekonomika ir pinigai, Krizė, globalizacija

Pranešimas. Tik 5 procentai balsų skyrė Škotiją nuo nepriklausomybės, t. y. beveik pusė gyventojų nenori priklausyti Jungtinei Karalystei.
Dešinioji Švedijos partija padvigubino vietų parlamente skaičių: ekonomikos tempai auga, o žmonių gyvenimo lygis – ne, viduriniosios klasės gyvenimo lygis visame pasaulyje po 2008 m. krizės krito.
Visuomenė intuityviai jaučia, kad turtingųjų gerovė auga, o viduriniosios klasės pajamos mažėja. Dėl to kyla nacionalistinės nuotaikos visame pasaulyje. Dešiniųjų partijos tapo valdančiosiomis Lenkijoje, Ispanijoje, Vokietijoje, Bulgarijoje ir Lietuvoje. Ukrainoje jaučiamas nacionalistinių nuotaikų pakilimas. Ispanijoje Katalonijos separatistai išsikovojo referendumą dėl atsiskyrimo.
Visi XXI a. politikų siekiai jungtis į politines ir ekonomines sąjungas gali žlugti dėl paprasto vartotojo klausimo: kodėl mano gyvenimas negerėja? Separatistinių nuotaikų ir ultradešiniųjų įtakos augimas – tai tik pasaulinės tvarkos krizės pradžia.
Tolesnis gyventojų skaičiaus ir amžiaus didėjimas, mažėjant ištekliams, tik apsunkins padėtį. Jeigu politinis elitas neperskirstys materialiųjų gėrybių visuomenėje, tai vis didėjanti įtampa sukels skausmingų pokyčių.
Komentaras. Išeitis – pasiekti protingą pragyvenimo lygį, vienodą visiems. Tai įmanoma tik įvedus aktyvų visuotinį integralųjį ugdymą ir auklėjimą. Žmonija privalo pasikeisti, tapti vieninga, globalia, kitaip neišgyvens dėl ribotų planetos galimybių.
Tokie posakiai, kaip „mūsų amžiui užteks“ yra neteisingi, nes krizė prasiveržia žymiai anksčiau, nei baigiasi ištekliai. Ji pasireiškia dėl žmogaus ir žmonijos neatitikimo būsimoms naujoms sąlygoms, kurios negyvojoje, augalinėje ir gyvūninėje gamtoje palaikomos automatiškai. Pasak kabalos mokslo, mes jau daugiau kaip 100 metų vėluojame vystytis mūsų laukiančios būsenos link.

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>