Teroro aktai Belgijoje kaip preliudija

Krizė, globalizacija

Komentaras. Internete publikuotas dar vienas „Islamo valstybės“ klipas. Jame vienas iš Europa „užsiimančios“ grupės organizatorių Chišama Šaiba sako: „Jūs atėjote į Siriją, kad kasdien mus sprogdintumėte. Klausimas tas, ar tai jums ką nors davė. Nepaisant kasdienių atakų, musulmonai čia gyvena laimingai. Viena ataka pas jus, ir jūs gyvenate baimėje“.
Atsakymas. Esmė ta, kad viskas priklauso nuo tikslo, nuo to, dėl ko egzistuoji. Jeigu gyveni dėl savo pagrindinės svajonės, ir dėl jos esi apribotas, baisioje padėtyje, tai tau tokia būsena norima.
Ir jeigu supranti, jog tikslą pasiekti galėsi tik per kančias, tai tegu būna kančios! Tu priimi jas ir būsi laimingas kentėdamas.
Į tokią „Islamo valstybės“ „romantiką“ bėga tūkstančiai jaunų žmonių iš viso pasaulio! Tačiau paskui visa tai baigiasi nusivylimu, nes be kančių tai daugiau nieko neatneša, nebelieka išaukštintos svajonės, tik kančios. O kančios su išaukštinta svaja tik sudievina, išgrynina šią svajonę, iškelia ją, paverčia dar romantiškesne.
Pavyzdžiui, per revoliuciją kančios buvo prilygintos revoliucinei dvasiai ir degančiai širdžiai. Tad mes visi tai praėjome. Juk vienas ir tas pats. Egoizmas šlovina save, savo „gerus“ polėkius.
Tačiau einant pirmyn mūsų egoizmas reikalauja vis didesnio pripildymo, kitaip tariant, veiksmų pateisinimo, o tai nevyksta. Tačiau paskui islamistų laukia nusivylimas: „Negalime sukurti šviesaus rytojaus visoje Žemėje, nepasiekėme vieningo kalifato. Kovojame dešimtmečiais, ir nieko – jokio postūmio“.
Visa tai atsikleis vėliau, nes mūsų egoizmas auga ir reikalauja užpildymo. Jis reikalauja naujų idėjų, o jų nėra. Iš esmės matome, kad būtent radikalumo skatinimas prives prie to, kad liks nedidelė itin religingų žmonių grupelė, o visi kiti taps pasauliečiai.
Komentaras. Iki to prives „Islamo revoliucija“? Maniau priešingai, kad pas juos subėgs vis daugiau romantikų…
Atsakymas. Romantikai subėgs, tačiau jų tūkstančiai, o ne milijonai! Tai ne arabų pasaulio milijardai! O arabų pasaulio milijardas baigiasi, nes mūsų egoizmas auga! Būtina atsižvelgti į šį rodiklį! Egoizmas auga ir jam reikia vis logiškesnių įrodymų.
Klausimas. Išeitų, kad radikalusis islamas atves mus prie liepto galo?
Atsakymas. Nieko nevyksta veltui. Viskas į gera.

Iš 2016 m. kovo 28 d. TV programos „Naujienos su Michaeliu Laitmanu“

Daugiau šia tema skaitykite:

Surasti jėgą, pažadinančią meilę

Kaip rasti teisingą tikslą ir kelią jam pasiekti

„Islamo valstybės“ paslaptis

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>