Žemiška veikla ir dvasinis vystymasis

Dvasinis darbas

Klausimas. Žmogui iš prigimties duodami tam tikri talentai ir gebėjimai. Kaip juos surasti ir tinkamai naudotis savo gyvenime?
Atsakymas. Jeigu žmogus turi kokių nors talentų, ir jis, tarkime, yra muzikantas, dailininkas ar rašytojas, labai tikėtina, kad jis galės suderinti kabalą ir savo ypatingas veiklas. Tačiau tai itin sudėtinga, nes tu į kūrybą sudedi ir protą, ir širdį, kuriuos iš esmės turi skirti kabalai.
Kai užsiimi kabala labai daug energijos atiduodama, tam, kad ir širdimi, ir dvasia, ir protu siektum dvasinės raidos. Tai sunku suderinti su tokiomis žemiškomis veiklomis kaip mokslas ir menas.
Klausimas. O jeigu teigsime, kad talentai žmogui duodami būtent tam, kad jis sugebėtų juos pritaikyti kabaloje?
Atsakymas. Kad ir kaip keista, tačiau jokia mūsų žemiška veikla negali būti pritraukta į kabalą, tik menas rašyti, braižyti ir tai, jei savo polinkius išnaudoji, kad labiau atskleistum kabalą, aprašytum, priartintum prie žmonių.
Klausimas. O kaipgi teatras, tapyba, skulptūra?  Juolab, kad tai džiugina mano dvasią…
Atsakymas. Nežinau, kodėl manote, kad „dvasia“ džiaugiasi matydama kokią nors skulptūrą. Suprantu, kad taip paprastai sakoma, bet tai ne siela.
Ką galima pasakyti? Vadinasi jumyse vis dar vyrauja materialūs akstinai. Pamažu tai pereis į vidinės žiūros lygmenį.
Bet jokiu būdu nieko nereikia savyje naikinti, žeminti, atsikratyti, gėdytis, graužtis dėl to, kad turite tokius polinkius. Mėgaukitės ir menu, ir literatūra, ir muzika – viskuo, kuo tik nori.
Galiausiai studijuodami kabalą, kai imsite artėti prie dvasinio pasaulio atskleidimo, jis bus toks visa apimantis, kvapą gniaužiantis ir pilnas, kad nei jūsų širdyje, nei prote neliks vietos užsiimti kažkuo kitu, tik tai, kas būtina, paprastu darbu.
Apie tai man ne kartą kalbėjo mano mokytojas Rabašas . Jis manė, kad geriausia kabalistui būti batsiuviu. Tai sakydamas jis turėjo omenyje bet kokį monotonišką darbą, suteikiantį žmogui galimybę galvoti apie savo dvasines problemas.

Iš 2016 m. balandžio 10 d. pamokos rusų k.

Daugiau šia tema skaitykite:

Dvasinis pasaulis, materialus pasaulis

Kam mums dvasiniai pasauliai?

Tobulumui svarbus kiekvienas

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>