Skiriant islamą ir musulmonus

Kabala ir religija

Komentaras. Laikas nuo laiko feisbuke publikuoju jūsų naujienų komentarus ir dauguma man rašo, kad ,,dr. Laitmanas kraštutinį islamą sieja su musulmonais“.
Būna, kad aštriai pasisakote apie islamą…
Atsakymas. Omenyje turiu ne pačią religiją, bet jos kraštutinius apologetus.
Neturiu nieko prieš islamą, juk Korane pasakyta tūkstančiai gražių dalykų ir aš kaip filosofas galiu pasakyti, kad iš esmės islamas – gera religija.
Žinoma, ten yra kraštutinumų, tačiau jeigu jų dirbtinai neišpūsime, neplėtosime ir nepriešinsime su visais kitais tikėjimais, tai su šia religija galėtų susigyventi bet kuris žmogus pasaulyje.
Iš kitos pusės, tai, kas šiandien pateikiama, iš tikrųjų nėra islamas.
Susitikinėjau su arabų religijos atstovais, ypač su sufistais – arabų kabalos atstovais, ir galiu pasakyti, kad kažkada jie itin siekė meilės, žmonių tarpusavio ryšio, bet šiandien viskas pasikeitė.
Apie šiuos reiškinius daug rašo šiuolaikiniai tyrinėtojai. Tad kalbu apie tai, ką šiandien padarė su islamu. Negalima leistis į kraštutinumus, žudyti kitus be priežasties, o po to prisidengti religija. Religija niekuo dėta. Viskas priklauso nuo to, kaip ją naudoji.
Tą patį galiu pasakyti apie judaizmą: yra daugybė žmonių, kurie skatina neapykantą, nors judaizmas grindžiamas principu ,,pamilk artimą kaip pats save”. Artimas – bet kuris šalia tavęs esantis žmogus.  Kitaip tariant, visa tai glūdi religijoje, bet žmonės tai traktuoja savaip.
Jeigu nuvažiuotumėte Izraelyje į bet kurį religinį rajoną, pamatytumėte, kaip tikintieji šalinasi visų kitų. O ką jie daro Amerikoje savo rajonuose?! Tą patį galima pasakyti ir apie islamą ir apie kitas religijas.
Problema ta, kad šiandien islamas išgyvena pakilimą, nukrypdamas į kraštutinumus, kuomet žmonės, prisidengdami religija, vykdo savo politiką. Žinoma, galima užmerkti akis, kaip kad daro visi kiti, bet ramiau nuo to netaps.
Aš ne politikas, aš – filosofas, esu visiškai neutralus, nepriklausau jokiai partijai ir išsakau savo požiūrį kaip žmogus, studijuojantis kabalą ir suprantantis gamtos vystymąsi, jos bendrą dėsnį ir jėgą, kuri vadinasi ,,Alah“ – Aukštesniuoju  (Eljon). Tik ją reikia suprasti tinkamai: tai – meilės ir ryšio tarp visų pasaulyje jėga.
Tuomet pamatysime, kad tarp tikrojo islamo ir kabalos (tikrojo judaizmo) nėra jokių skirtumų.

Iš 2016 m. birželio 23 d. TV programos Naujienos su Michaeliu Laitmanu

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>