Kodėl mes nejaučiame Aukštesniojo pasaulio?

Realybės suvokimas

каббалист Михаэль ЛайтманKlausimas. Kaip mano asmeninis pasaulio suvokimas priklauso nuo santykių su kitais žmonėmis kokybės?
Atsakymas. Jei jūs įsigilinsite į savo pasaulio supratimą ar pajautimą, tai nustebsite suvokę, kad jis ateina per kitus žmones. Mes tiesiog neturime galimybės tuo įsitikinti.
Jei jūs augtumėte džiunglėse tarp žvėrių, tai pasaulį suvoktumėte kaip jie: daugiau per kvapus, mažiau per regėjimą ir t. t. Viskas priklauso nuo to, kokioje aplinkoje esame.
Mūsų suvokimas yra santykinis, jei jau susiduriame su žmogaus supratimo ribomis. Aš nenoriu į tai per daug gilintis, kad žmonės nemanytų, jog nesu realistas.
Kažkada aš susitikau su amerikiečių mokslininkais, filmo „Ką mes žinome apie šį pasaulį“ autoriais. Jame nuskambėjo labai įdomi mintis: kada Kolumbo laivai artėjo prie Amerikos krantų, indėnai jų negalėjo matyti, nes anksčiau jų niekada nepažino.
Jie žinojo tik savo mažas valteles ir todėl negalėjo įsivaizduoti tokių didelių laivų.
Šiuolaikinis žmogus jau pilnas įvairių modelių. Indėnai tokių dar neturėjo. Jie tiesiog pamatė banguojantį vandenį ir susimąstė, dėl ko tai vyksta, nes vandenyną jie pažinojo gerai. Palaipsniui, stebėdami vandens judėjimą, jie priėjo prie išvados, kad tai gali būti didelis laivas, ir pradėjo atskirti jo kontūrus.
Kitaip tariant, jei mūsų viduje, mūsų suvokime, sąmonėje nėra tokių modelių, tai mes negalime jų pamatyti. Tai tinka ir dvasiniam pasauliui. Mes jo nematome ne todėl, kad jo neįmanoma pamatyti, o dėl to, kad mūsų viduje nėra jo modelio.
Todėl studijuodami kabalos mokslą ir kurdami tarpusavyje įvairius susivienijimus ir bendravimo būdus – egoistinius, antiegoistinius – mes kuriame savyje tokius modelius, iš kurių vėliau galėsime labai paprastai pajausti Aukštesnįjį pasaulį, egzistuojantį čia pat, šalia.

Iš 2017 m. birželio 11 d. pamokos rusų kalba

Daugiau šia tema skaitykite:

Fantazijos ir tikrovė

Iš chaoso į harmoniją, I d.

Kaip atsiskleidžia Aukštesnysis pasaulis?

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>