Kiek tikra mūsų tikrovė?

Realybės suvokimas

каббалист Михаэль ЛайтманKlausimas. Dažnai kalbate, kad reikia ištaisyti tikrovės suvokimą. Kaip turi pasikeisti mano tikrovės suvokimas ir kaip tai paveiks visą mano gyvenimą?
Atsakymas. Tirdami gamtą, pastebime, kad skirtingi kūriniai tikrovę suvokia skirtingai. Sakykime, bitė mato tikrovę kaip panoramą iš daugybės fragmentų, tarsi jie nebūtų tarpusavyje susiję. Žuvys, paukščiai tikrovę suvokia savitai.
Ir tai tik kalbant apie matymą, bet yra būtybių, kurios suvokia pasaulį per šilumos bangas, pavyzdžiui, gyvatės. Šunys daugiausia jaučia pasaulį per kvapus, o ne per regą, kaip kad žmonės. Tad akivaizdu, jog viską nulemia tikrovės suvokimas.
Mums atrodo, kad matome tikrovę, bet iš kur mums žinoti, kad tai tiesa? Iš tikrųjų tai tėra bangos, kurias pagauname iš begalės visų kitų bangų. Jei matymo spektras būtų kitas, suvoktume visiškai kitokį vaizdą.
Kabalos mokslas aiškina, kad tos tikrovės, kokią ją matome, iš esmės nėra. Jei neįsikibsime šiandieninės tikrovės vaizdo, ir nelaikysime tikrovės nepajudinama, objektyvia, bet pakilsime virš kūno juslių ribotumo, tai galėsime suvokti pasaulį ne savo kūne. Tuomet sužinosime apie daugybę aplink mus vykstančių reiškinių, kurių nematome ir nepastebime.
Bet juk šie reiškiniai mus veikia, net jeigu jų nepastebime. Ir todėl nematome rytdienos, nesuprantame, kodėl staiga vyksta tam tikri įvykiai. Gyvenimas kiekviename žingsnyje kelia mums klausimus, kurių negalime atsakyti, juk mums trūksta informacijos. Tad tikrovės suvokimas – pagrindinė tema kabalos moksle.

Daugiau šia tema skaitykite:

Tikrovė ar subjektyvi iliuzija?

Gyvenimas akvariume

Trys pasaulio suvokimo būsenos

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>