Ateities žmogaus auklėjimas, II d.

Auklėjimas, vaikai

каббалист Михаэль ЛайтманKlausimas. Kaip elgiasi tėvai, kurie vaikus auklėja virš savo egoizmo?
Atsakymas. Tėvai turi viską patirti patys, mokydamiesi integralaus auklėjimo kursuose, dalyvaudami seminaruose, jungdamiesi grupėje. Ten supras, ko iš jų reikalaujama kaip iš žmonių ir iš tėvų.
Iš esmės jie mokosi, kaip turėdami visą savo blogą prigimtį vis dėlto galime organizuoti tokią visuomenę, kurioje būtų gera visiems. Visi esame blogi iš prigimties, tai ką gi reikia padaryti, kad gyventume gerai ir nesuvalgytume vienas kito? Iki kokios ribos galime nusileisti savo egoizme? Juk nelauksime, kol žmonės pradės vienas kitą virti pietums?
Viskas priklauso nuo aiškinimo, ir visų pirma reikia mokyti tėvus. Po to šie tėvai atves savo vaikus į tuos pačius būrelius, kur patys mokėsi, kaip teisingai susijungti vieniems su kitais. Tai turi tapti nacionaline programa, o po to ir pasauline. Visiems taps aišku, kad žmonija neturi kitos išeities, kaip tiktai įgyti naują išsilavinimą, kuris leistų ištaisyti patiems save.
Turime trūkumą, kuris mus paverčia piktavaliais gyvūnais, blogiausiais iš visų. Juk vilkas ėda tik dėl to, kad pasisotintų, ir jo egoizmą riboja tas mėsos kiekis, kurį gali suėsti. O žmogaus egoizmas neribotas ir jis pasiruošęs praryti visą pasaulį. Dėl to mums reikia kur kas rimtesnio auklėjimo nei paprastiems gyvūnams. Tai vertėtų suvokti visiems, antraip pasaulis nustos egzistavęs.
Savo vaikams paliekame blogą palikimą: susiskaldžiusią visuomenę, vis labiau augančią žmonių nelygybę, žemėlapyje problemines zonas, kur pavojinga kelti koją.
Pasaulis tampa vis grėsmingesnis ir žmogus ieško sau saugios užuovėjos. Bet dar svarbiau jam užtikrinti saugumą savo vaikams. Galbūt šiuolaikinės visuomenės blogio suvokimas privers mus ryžtis pokyčiams.
Klausimas. Egoistiniai sūnaus reikalavimai sukelia mano paties egoistinę reakciją. Kaip galiu reaguoti naujai, atsiribojęs nuo savo egoizmo?
Atsakymas. Tai labai nelengva ir reikalauja ilgo mokymosi, kuris iš esmės niekada nesibaigia. Juk žmogus gimsta egoistas ir egoizmas kalba jo viduje visą gyvenimą. Todėl jis turi visą gyvenimą užsiimti savo egoizmo taisymu, laikydamas jį teisinguose rėmuose ir teisingai išreikšdamas.
Klausimas. Ar tai reiškia, kad nepyksiu ant vaikų, nesproginėsiu?
Atsakymas. Kalba ne apie tai, kad reikia išmokti gražių nelyg anglų džentelmeno manierų. Žmogus turi žinoti, kad ypatingu būdu naudodamas savo egoizmą kitų labui jis pakelia save į naują egzistavimo lygmenį, ir tai jam yra didžiulis atpildas.
Nepaisydamas jame liepsnojančio egoizmo, jis nori kitiems gero vietoje blogo, ir todėl ima gyventi dviejuose pasauliuose vienu metu. Savo egoizmo viduje žmogus jaučia šį pasaulį, o pakildamas virš egoizmo davimo ir meilės artimui link jis pajaus aukštesnįjį pasaulį – ypatingą, aukštesnį egzistavimą.

Daugiau šia tema skaitykite:

Ateities žmogaus auklėjimas, I dalis

Jaunųjų tėvų mokykla

Integralus visuomenės auklėjimas

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>