Ar žmogus taps gamtos karaliumi?

Egoizmo vystymasis, Krizė, globalizacija

каббалист Михаэль ЛайтманKlausimas: Kaip taip nutiko, kad gamtos karalius dėl iliuzinių idėjų gali sunaikinti ne tik kitus, bet ir save? Kaip tai suderinti su aukštais idealais, kultūra, menu, moralės principais ir galingu intelektu?
Atsakymas: Mums reikia suprasti, kad esame tokiais sukurti. Tiesiog neįtikėtina, kaip gamta, viena vertus, sukūrė mus protingais, kita vertus, davė tokį egoizmą, kuris su niekuo nesiskaito.
Jei prieš bet kokį gyvūną pastatysite dubenėlį su ėdalu, jis jaus, gerai jam tai, ar blogai. O jeigu priešais žmogų padėsi lėkštę su skanumynais, tai jis valgys, net jeigu tai jam ir blogai.
Ši problema su visais mūsų pojūčiais. Iš vienos pusės norime, iš kitos, nesuprantame, ko norime. Kitaip tariame, negalime suvaldyti savo norų. Jie mums komanduoja.
Gyvūnams komanduoja instinktas. Gerai ar blogai – tik instinktas. Čia nėra prisirišimo, meilės, neapykantos, malonaus-nemalonaus, tėra vien gerai ir blogai, kurie įrašyti organizme. O mes to neturime.
Klausimas: Vadinasi, žmogus yra aukščiausia gamtos pakopa, bet vien potencialiai?
Atsakymas: Žmogus tokiu taps, kai įsisąmonins blogį ir baigs savo taisymąsi.
#266209

Iš 2020 m. balandžio 16 d. TV laidos „Postkoronaviruso epocha“

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>