Kilti meilės pakopomis

Dvasinis darbas

Klausimas: Noras stipriau tarpusavyje susijungti pasireiškia mintyse ar pojūčiuose?
Atsakymas: Noras stipriau tarpusavyje susijungti pasireiškia tuo, kad noriu būti bendrame pojūtyje, kur nėra skirtumo tarp „aš“ ir „kiti“, o yra kažkas bendro.
Bet kas tai – aš nežinau. Nenoriu jausti savojo ‚aš“, noriu jausti „mes“, kur aš ir kitas nėra atskirti. Tai nauja, iš mūsų kilusi realybė.
Juk aukštesnėje pakopoje, kurią atveriame savo pastangomis, noras (nedalomas lyginant su mūsų pakopa) tarytum daugybė vandens lašų susilieja į vieną didelį lašą.
Ir tada neįmanoma atskirti mūsų ankstesnės būsenos, kurioje kiekvienas iš mūsų buvome atskirai.
Mūsų kalba tai sunku tiksliai išreikšti, bet aš tartum prarandu save, nėra manojo „aš“ – kitoje pakopoje jis virsta „mes“.
Bet dar aukštesnės pakopos atžvilgiu vėl palaipsniui atsiveria mūsų susiskaidymas.
Juk po to, kai pasiekiame aukštesnę pakopą, kurioje visi susilieja į vieną lašą, mumyse atsiskleidžia nauji norai, nauji egoizmo klodai.
Iš kur jie atsiskleidžia? Iš aukštesniojo ACHAP, kuris juos išryškina. Tada atskleidžiu, kad aš visai nesusijęs su kitais, kad aš – pats sau ir jie – taip pat.
Taip būna mūsų gyvenime – tu nori susijungti su kuo nors visa širdimi ir siela, o po akimirkos prasideda įvairūs jus skiriantys išskaičiavimai.
Dvasiniame pasaulyje irgi vyksta, bet būtent todėl, kad aukštesnioji pakopa pradeda išryškinti tau tavo būsenos trūkumus.
Tau atrodė, kad susivienijote, o dabar tau parodoma, kad ne: jus vėl skiria egoistiniai išskaičiavimai ir netgi neapykanta, nors anksčiau galvojai, kad tarp jūsų viešpatauja vien meilė.
Kaip ir mūsų pasaulyje – mes galvojame, kad visą laiką meilę keičiame neapykanta, o neapykantą meile.
Bet taip nėra. Tai skirtingos pakopos. Kaskart mums atsiveria didesnis ego, ir todėl kiekvienoje pakopoje blogis visada virsta gėriu, o po to gėris vėl virsta blogiu, ir taip mes vystomės.

Daugiau šia tema skaitykite:

Panorėkite – ir išgirsite!

Dvasinis liftas

Kaip išaugti dvasiškai?

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>