Kur sau rasti asilų varovą

Dvasinis darbas

Šią sistemą, kurią dabar visi drauge turime sukurti, vadinu „Stimuliatoriumi“ – pagal žodį „stimulas“ (išvertus iš graikų kalbos – aštri lazdelė, kuria varydavo asilus, priversdami juos judėti pirmyn).
Mūsų atžvilgiu tai veikia taip pat, nes tik tokią kalbą supranta mūsų „asilas“ (chamor) – egoistinis noras (chomer).
Tačiau vietoj to, kad ragintume savo „asilą“ dūriais, kentėjimais, norime savyje pažadinti žmogų, kad jis žvelgtų pirmyn ir pats veržtųsi tenai.
Kitaip tariant, mums reikalingas teigiamas stimulas – „meilės kančios“, kylančios iš noro pasiekti tą būseną, kad būtent jos, o ne kūniškos kančios „iš užnugario“ ragintų mus eiti „pirmyn“.
Turime pažadinti savyje kančias: „Kodėl lig šiol nesusijungiau ir nesusiliejau su Kūrėju, kodėl nebijau?“.
Pirmas grįžimo pas Kūrėją etapas – „grįžimas iš baimės“: kai pats išsiugdau savyje baimės jausmą dvasinio tikslo, Kūrėjo, davimo atžvilgiu, o ne bėgu baimindamasis smūgių, stumiančių mane iš už nugaros. Keičiu motyvą – stimulą (graikų k.).
Jeigu bėgu pirmyn patirdamas smūgius (baimės šiame pasaulyje ir/ar bausmės būsimame pasaulyje) – tai nevadinama grįžimu pas Kūrėją. Taip žmonija vystosi tūkstantmečius – tai ne dvasinis vystymasis, o paprasčiausia natūrali norų evoliucija, nemalonios būsenos pakeitimas nauja, malonesne – kaip tikimės.
Grįžimas pas Kūrėją, apie kurį sakoma: „tšuva – grąžinti hei prie vav“ – reiškia pačiam savyje pagimdyti baimę, kad nėra manyje davimo ir meilės savybės! Ką gi man daryti, jeigu nesijaudinu dėl to, jeigu nebijau?! Kur man gauti šią baimę? Tik iš aplinkos!
Jeigu aplinka priešais mane sukurs tokį paveikslą, kad suprasčiau, jog dabar mano būsena pasibaisėtina, tačiau ateityje manęs laukia kažkas itin nuostabaus – tai imsiu veržtis pirmyn.
Tai vadinama teisingu dvasiniu akstinu, kuriam padedant judame pirmyn – nes šis judėjimas remiasi savo noru, ir visą šį kelią reikia įveikti „prabudus iš apačios“.
Tačiau jeigu nesusikuriu sau aplinkos, kuri įkvėpia man tokį veržimąsi pirmyn, kad aš bėgu bijodamas, jog iki šiol nepasiekiau to tikslo, bėgu, lyg iš paskos mane persekiotų baisios nelaimės – tai niekada nepereisiu prie kitos akimirkos! Aš nepajudėsiu iš vietos.
Todėl mums reikalingas „stimuliatorius“ – teigiamas akstinas!

Daugiau šia tema skaitykite:

Dvasinis stimuliatorius – žingsnis į ateities visuomenę

Nepražiopsokite progos!

Kaip įgyti Aukščiausiąjį protą

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>