Atsiskleiskite aukštesniajame išmatavime!

Dvasinis darbas, Kabalos mokymasis

Kabalos mokslas pasakoja apie tai, kaip aš kylu į aukštesnį išmatavimą. Ką reiškia „kylu“?
Kabalistai sako: „Tu egzistuoji aukštesniajame išmatavime, tik nejauti to. Tu turi suvokti, kad egzistuoji jame“.
Aš egzistuoju dviejuose išmatavimuose: išmatavime „šis pasaulis“ savo fiziniu kūnu, ir aukštesniajame pasaulyje savo dvasiniu kūnu. Šis dvasinis kūnas, noras atiduoti, paslėptas nuo manęs, aš nieko nežinau apie jį. Priešais jį yra Aukštesnioji jėga, vadinama „Kūrėju“. Priešais mano fizinį kūną yra Gamta. Realybėje „šis pasaulis“ man blogai, ir tai stumia mane atskleisti aukštesniąją realybę, savo egzistavimą „Siela-Kūrėjas“, vietoje „Kūnas-Gamta“.
Kabalistai sako, kad aš privalau atskleisti jį, kadangi iš ten mane pasiekia valdančiosios jėgos, kad aš ir mano likimas priklauso nuo šių jėgų. Jeigu aš kylu jų link, tai sužinau, kam aš egzistuoju, kas esu, kas vyksta su manimi, kur slypi mano gyvenimo prasmė, kaip viską pakeisti į gera. Šie klausimai stumia mane į aukštesnįjį išmatavimą.
Pradėdamas skaityti knygą „Zohar“, „Mokymą apie Dešimt sfirot“, Baal Sulamo ir Rabašo straipsnius, pamatau, kad jie kalba apie šį aukštesnįjį išmatavimą. O jeigu žmogus mano, kad jie pasakoja jam apie mūsų pasaulį – tai yra neteisingas kabalistinių tekstų suvokimas. Vadinasi, iš visos Toros jis darosi sau stabą, užsiima stabmeldyste, ir tada jam draudžiama atskleisti šias knygas. Užuot mokęsis Kūrėjo savybių (pamilk kitą, kaip save), jis, manydamas, kad Tora moko jį ritualų, tampa dar didesnis egoistas.
Visos „šventos“ knygos kalba apie šventumo savybę – davimą, apie aukštesnįjį pasaulį (davimo veiksmus), o įprastos knygos – apie gavimo savybę, apie šį pasaulį. Todėl atversdamas šventą knygą, aš stengiuosi įeiti į autoriaus būseną. Jis aiškina man, kaip įgyti davimo savybę, ir niekada nepasakoja apie šį pasaulį. Juk šis pasaulis – iliuzija, kaip matosi iš viršaus „Olam amedume“ (įsivaizduojamas pasaulis).

Daugiau šia tema skaitykite:

Vadovas po knygą „Zohar“. Kilimas pasaulių pakopomis

Mūsų pasaulis – tik pradinis atskaitos taškas

Knyga „Zohar“ – vedlys į dvasinį pasaulį

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>