Kaip išmatuoti tikėjimą aukščiau žinojimo

Dvasinis darbas

Visas mūsų kelias – tai Kūrėjo poveikio mums ir teisingos reakcijos į šį poveikį atskleidimas.
Noras sužinoti du dalykus: kas su manimi visa tai daro ir ką Jis daro? – vadinamas „Kūrėjo darbu“. Tai reiškia, jog noriu atskleisti veiksmą ir Veikėją.
Mano bandymuose atskleisti veiksmą ir Veikėją susiformuoja mano požiūris į juos – o tada jau galima kalbėti apie „žmogų“, apie „mane“, turintį tam tikrą požiūrį į „tai, kas vyksta su manimi,“ ir į „Tą, kuris mane valdo“.
Požiūris į patį veiksmą atsiskleidžia„žinojime“ – remiantis protu. Jeigu mano požiūris į tą, kuris veikia, į Kūrėją, valdantį šiuos veiksmus, priešingas tam, ką jaučiu dėl Jo veiksmų, tai vadinama „tikėjimu aukščiau žinojimo“.
Jeigu mano požiūris į Kūrėją tiesiogiai priklauso nuo Jo veiksmų – tai vadinama „žinojimu“. Bet visą savo darbą mes vertiname tik Kūrėjo atžvilgiu.
Šiuos iš Kūrėjo kylančius veiksmus aš galiu jausti kaip „karčius/saldžius“, t.y. suvokti juos kaip „gėrį ir blogį“.
Nebūtinai kartu – tai tiesa, o saldu – melas. Bet jei aš pakylu virš savo „saldu/kartu“ pojūčių ir man svarbu ne patys pojūčiai, o atskleisti, jog visa tai ateina iš Kūrėjo, gero ir kuriančio gėrį, – reiškia,  pasiekiau tikėjimą aukščiau žinojimo.
Pats aš negaliu to padaryti, nes gyvenu savo pojūčiais. Bet galiu sulaukti pagalbos iš Kūrėjo – ir „saldu-kartu“ nebesiskirs – tai reikš, kad įgijau davimo savybę ir mano santykį su Juo galiu vadinti tikėjimu aukščiau žinojimo.
Aš pakilau su Jo suteiktos jėgos pagalba ir vienodai reaguoju ir į malonias, ir į  nemalonias būsenas, ir į „gėrį“, ir į „blogį“.
Aš ne šiaip susitaikau, o iš tikrųjų taip jaučiu, ir tai lemia mano požiūrio į Kūrėją lygį.
Kuo labiau gėris priešingas blogiui, o aš juos suvokiu vienodai ir galiu laiminti Kūrėją už blogį taip pat, kaip už gėrį – tuo aukštesnė mano dvasinė pakopa, lygis, į kurį aš pakilau virš savo norų ir jų išsipildymų, malonių ir nemalonių. Tai yra tikėjimo Kūrėju lygis.

Ištrauka iš 2010 m. rugsėjo 14d. pamokos pagal Rabašo straipsnį.

Daugiau šia tema skaitykite:

Tikėti -reiškia jausti

„Šuolis nuo stogo“ su Kūrėjo parašiutu

Dvasinis pasaulis – aukščiau žinojimo

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>