Ko nežino nė viena būrėja

Valios laisvė

Laisvė prasideda ten, kur sprendžiu, ar esu valdomas iš aukščiau, ar ne, ar yra Kūrėjas ir ar priklausau nuo Jo visu 100%? Jeigu ne, tai kur mano laisvė?
Jei nėra jokios laisvės ir nieko nepakeisi, tai nėra apie ką galvoti. Bet jeigu gebame savarankiškai veikti, tai kur tai pasireiškia?
Ir čia pradedame aiškintis: dėl ko gyvenu, kokia mano gyvenimo prasmę, kas bus su mano gyvenimu, kokia iš jo nauda? Kitaip tariant, noriu žinoti, ar esu savo gyvenimo šeimininkas ir ar galiu jame kažką pakeisti? Tai jau klausimai, kylantys iš žmogaus lygmens pačiame žmoguje.
Visi išsiaiškinimai yra apie tai, kur galiu veikti pats, skirtingai nei Kūrėjas, ir visa ką valdanti gamta. Ar egzistuoja toks laisvas taškas ne manyje, atskirai nuo visos gamtos?
Įprastiniame, gyvūniniame lygmenyje nieko nepakeisi, todėl galima iš anksto nuspėti, kaip viskas nutiks. Bet kas bus aukštesniame gyvenime, tavo „žmogaus“ pakopoje, tavo ryšyje su Kūrėju, tavo laisvės srityje, – apie tai nežino nė viena būrėja. Ji gali tau nusakyti, kas įvyks šio pasaulio lygmenyje su tavo gyvūniniu kūnu.
Todėl žemiau machsomo nėra valios laisvės. Ji – tiktai dvasiniame pasaulyje. Jeigu gyvūnai nėra laisvi, tai kodėl tavo gyvūninis kūnas turėtų kažkuo skirtis? Tačiau siela yra aukščiau ir paklūsta kitoms jėgoms: kitame pasaulyje, kitame išmatavime. Tik sielos atžvilgiu galime kalbėti apie laisvę.
Kokia gi gali būti laisvė šiame pasaulyje, jeigu mūsų biologiniai kūnai griežtai valdomi malonumais ir kančiomis. Pasirinkimo laisvė egzistuoja tik dvasiniame pasaulyje vidurio linijoje.
Neeikvokite veltui energijos materialiam gyvenimui, kad gautumėte daugiau nei gyvybiškai būtina. Iš šio žemiško gyvenimo daugiau nieko negausime, o ėmęs reikalauti daugiau nei būtina tik apsunkinsi savo gyvenimą.
Bet jeigu išnaudoji likusias jėgas dvasiniam augimui – laimėsi. Toks gamtos dėsnis: šiame pasaulyje reikia užsitikrinti normalų egzistavimą, o visą likusią energiją ir protą skirti dvasiniam pasauliui pasiekti. Ten ir surasi tikrąjį pripildymą.

Iš 2010 m. spalio 15 d. pamokos pagal straipsnį „Valios laisvė“

Daugiau šia tema skaitykite:

Pasirinkimas be užuominų

Laisvė ar tik laisvės iliuzija

Paliepus ar pasirinkus

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>