Protingų sąjungininkų beieškant

Krizė, globalizacija, Krizės sprendimas

Klausimas: Šiandien Amerikoje egzistuoja stambios organizacijos, kovojančios su krize ir ekologinėmis problemomis, kurios skelbia, kad artimiausiais metais šalies laukia hiperinfliacija, vedanti į visuomenės irimą ir pilietinį karą. Todėl jie kalba, kad būtina sukelti pokyčius visuomeninėje santvarkoje. Kokiais pagrindais galima su jomis bendradarbiauti ir kokį sprendimą joms gali pasiūlyti kabala?
Atsakymas: Pati plačiausia platforma bendradarbiavimui – tai faktas, jog pasaulį apėmusi gilėjanti krizė, ir tai ne atsitiktinumas, o dėsningas procesas, vykstantis gamtoje. Ši krizė apima daugybę sričių ir todėl gali pasitarnauti kaip patikimas bendradarbiavimo pagrindas, juk tai akivaizdus įrodymas negyvuoju, augaliniu, gyvūniniu lygmenimis, apimantis netgi žmonių visuomenę, žmogaus gyvenimą šiame pasaulyje. Ši tendencija šiandien akivaizdi visur ir yra natūrali. Tas, kas žvelgia daugiau ar mažiau plačiai, supranta, kad ji netgi nelabai priklauso nuo žmogaus. Jeigu žvelgtume dar plačiau, tai kyla klausimai: „Ką daryti su šia tendencija? Ar tai yra gamtos programa, kuri pagrįsta noru, planu, galutiniu tikslu?“ Šiais lygmenimis mes galime ieškoti sąjungininkų, su kuriais galima tai aptarinėti, bet tik tikrų partnerių, pasižyminčių realistiniu, moksliniu požiūriu, nepasitikinčių religijos, filosofijos ir neįrodytais tvirtinimais. Ieškokime, kaip nuo šių visiems akivaizdžių faktų prieiti prie pokyčių žmonių visuomenėje būtinybės, prie sprendimo! Daugelis pripažįsta, kad pasaulis skendi krizėje, ekologija yra grėsmingos būklės, finansų krizė nepasibaigė, tad klausiama, ką daryti toliau?! Toliau… Juk jeigu nieko nedarysime, tai apskritai neverta apie tai kalbėti. Tada teisūs žmonės, esantys valdžioje ir nutylintys šias problemas, – juk rytoj mirsime, tačiau šiandien galime dar pagyventi. Vieni slopina save narkotikais, kiti ir taip įsigudrina apie tai negalvoti, treti žaidžia realų gyvenimą biržoje kaip „Monopolį“. Tačiau kalbame ne apie juos, o apie tuos, kurie ieško krizės sprendimo būdo.
Kita vertus, reikia kalbėti apie tai, kad pasaulis tapo globalus ir integralus. „Globalus“ reiškia, kad krizė įtraukia visą pasaulį ir neįmanoma atskirti nė vienos jo dalies. O „integralus“ jis yra todėl, kad mes visi susiję visų rūšių ryšiais – vidiniais ir išoriniais: mintimis, technologijomis, pramone, bankais, netgi ten, kur mums nežinoma ir nesuprantama. Norime mes ar nenorime, tačiau visi esame vienoje lėkštėje. Dabar reikia spręsti, ką mums daryti?! Čia kabala gali pasiūlyti savo sprendimus, pateikdama žmogui supaprastintus ir logiškus paaiškinimus apie tai, ką suteikia vidinis ryšys tarp mūsų, kaip jį teisingai sukurti ir t.t. Juk jeigu kabalistai įsilieja į visą išorinį judėjimą, besiveržiantį vienybės link, tai pakanka, kad mūsų teisingas ketinimas, kurį mes gebame sukurti pagal savo prigimties jėgas, įsilietų į visą šią didelę žmonių visuomenę, kuri kol kas veikia be ketinimo, o tik fiziniais veiksmais. Baal Sulamas rašo apie tai straipsnyje „Paskutinė karta“, kad bus žmonių, kurie ateis ir pasakys: „Mes pasirengę prisijungti prie jūsų ir dalyvauti, tik pasakykite, ką mums daryti!“ Ir jeigu mes sugebėsime palaipsniui nustatyti teisingus santykius su kiekviena visuomenės dalimi atitinkamu lygmeniu, tai mes galime priartėti prie sprendimo. Aš manau, kad tai ta forma, su kuria dabar reikia pradėti dirbti, lygiagrečiai vystant vaikų auklėjimo metodiką, kadangi žmonijos dar laukia labai didelės problemos.

Iš 2010 m. gruodžio 29 d. pamokos pagal straipsnį „Kabala ir filosofija“

Daugiau šia tema skaitykite:

Nuo ko priklauso mano ateitis

Mūsų pasaulis – tik koridorius į dvasinį pasaulį

Širdies operacijos belaukiant

Komentarų nėra

Komentarai

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>