Kas yra Chochma Šviesa?

Kabala

„Mokymas apie dešimt sfirų“, 1 d., „Klausimai ir atsakymai apie terminų esmę“
18 klausimas: Kas yra Chochma?

Ši Šviesa – kūrinio gyvybingumo pagrindas.
Aukščiausioji Šviesa, sukūrusi norą mėgautis, kūrinio atžvilgiu dalijasi į dvi dėl dviejų tipų santykių, kurie atsiranda kūrinyje: 1) santykis su pripildymu ir 2) santykis su Duodančiuoju šį pripildymą.
Todėl, kai kalbama apie Šviesą, kuri sukūrė norą, užpildo jį, rūpinasi juo, tai ji vadinama Chochma Šviesa. O kai kalbame apie taisančią Šviesą, kuri užpildo kūrinį davimo savybe, tai ji vadinama Chasadim Šviesa.
Iš tikrųjų ne kūrinyje Šviesa neturi jokių skirtumų. Aukščiausioji Šviesa visada yra visiškoje ramybėje. O visos savybės ir reiškiniai joje, „apvali“ Šviesa ir „linija“, vidinė Šviesa ir supančioji Šviesa – tai tik kūrinio įspūdžiai, kylantys jam dėl Šviesos poveikio.
Ir kai kalbama apie kūrinio gyvybingumą, ši Šviesa vadinama Chochma Šviesa. O jeigu kalbama apie mūsų davimą Kūrėjui, tai turima omenyje Chasadim Šviesa. Tai dvi svarbiausios Šviesos rūšys, kurios savo viduje dar dalijasi į daugybę tipų.
Taigi, veikianti per kūrinio norą mėgautis Šviesa – vadinama Chochma Šviesa.

Iš 2011 m. birželio 21 d. pamokos pagal „Mokymą apie dešimt sfirų

Daugiau šia tema skaitykite:

Visas gyvenimas – tarp dviejų Šviesų

Kaip rasti Šviesą?

Kupina Šviesos tamsa!

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>