Gamta netoleruoja disbalanso

Krizė, globalizacija

Mes judame pusiausvyros su gamta link. Visas savo dalis gamta siekia atvesti į pusiausvyrą. Susilygina temperatūrų skirtumai, vėjas subalansuoja oro slėgio skirtumus, mestas daiktas krenta žemyn − ten, kur bus pusiausvyroje su traukos jėga. Visur ir visada procesas nukreiptas į pusiausvyros būseną.
Bet kurioje sferoje, ar tai būtų chemija, fizika, biologija ar kt., – viskas yra grįsta šiuo principu, visa siekia ramybės, nori atsikratyti įtampos, viskas paklūsta entropijos dėsniui. Gamta nori nurimti, ji netoleruoja skirtumų, jokių parametrų šokinėjimų.
Galiausiai visa turi įgyti pusiausvyrą. Ir štai dabar Gamtos dėsnis reikalauja pusiausvyros žmonių visuomenėje. Mes stebime protrūkius, netvarką – taip Gamta reikalauja balanso. Jau praėjome negyvąjį, augalinį ir gyvūninį lygmenis – ir atėjo laikas žmogaus lygmeniui. Mumyse kyla impulsas siekti pusiausvyros, o pusiausvyra tarp mūsų − tapti „kaip vienas žmogus su viena širdimi“. Nors mes visi skirtingi, bet kriterijus vienas: visi privalome palaikyti vieni kitus.
Ir nieko čia nepadarysi: norime to ar ne, bet Gamta laimės. Juk tai milžiniška jėga.
Kyla klausimas, kodėl neišnyksime kaip mamutai ar dinozaurai? Kodėl nenulipsime nuo scenos, kaip nereikiama dalis? Juk mes neatitinkame Gamtos kur kas labiau nei išnykę dinozaurai. Bet mes, skirtingai nuo jų, turime užduotį, paskirtį, tikslą: mes privalome ištaisyti save, pakeisti savo pirminę prigimtį. Jie negalėjo šito atlikti ir išnyko evoliucijos procese. O mes turime atitikti dabartinį vystymosi etapą.
Ir todėl mus atveda prie tokių būsenų, kada mūsų disharmonija su Gamta pasireikš pačiomis sunkiausiomis formomis, bet ne taip, kad visiškai išnyksime. 90 % pasaulio gyventojų gali išnykti, bet kažkas vis tiek liks, kad pakeistų žmogiškąją prigimtį ir pasiektų būtiną panašumą.
Toks tikslas, ir kitos išeities neturime.

Iš 2011 m. rugpjūčio 29 d. pamokos pagal laikraštį „Tauta“

Daugiau šia tema skaitykite:

Išmokti gyventi pusiausvyroje su gamta

Žmogiškoji teritorija

Žmonių vienybė tarsi pusiausvyros viršūnė

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>