Perkurti patiems save

Integralus auklėjimas

Europos kongresas. Išankstinė pamoka

Klausimas. Kokį vaidmenį šeima ir valstybė vaidina naujoje visuomenėje? Ar jos visai išnyks, nes jų nebereikės?
Atsakymas. Įsivaizduokime galutinę situaciją, prie kurios mus veda gamta.
Ji mus veda prie to, kad gyventume normaliai – šeimoje. Šeima – tai pagrindas, gyvūniniame lygmenyje ji nesikeičia. Mes turime turėti šeimas, namus, vaikus – visa tai būtinybė.
Kas dėl darbo, tai pagrindiniu darbu taps privalomasis integralus auklėjimas. Tuo užsiims visa žmonija.
Ateities šeima – tai tokia šeima, kurioje vaikai bus mokomi per virtualų tinklą, be egzaminų, be jokio spaudimo. O integraliam auklėjimui vaikai turės rinktis į grupes. Jos turės egzistuoti.
Mums visiškai nereikia tokio mokymo kaip kad vykdomas dabar, kai nelaimingi vaikai sėdi priešais mokytoją ir turi jo klausyti, o šis stovi prieš mokinius kaip policininkas ir griežtai kontroliuoja.  Tokia mokymo forma klaidinga.
Juk šiandienos mokymas – praėjusių laikų palikimas, kai skubiai reikėjo perkvalifikuoti valstiečius į darbininkus. Tuomet žmones imdavo tiesiog iš laukų ir suteikdavo jiems tam tikrų įgūdžių: išmokydavo truputį skaityti, truputį rašyti, truputį skaičiuoti, kad buvę žemdirbiai galėtų dirbti prie staklių. Iš to ir kilo mūsų mokykla, kuri šiais laikais yra visiškai diskredituota ir kurią labai sunku performuoti.
Naujoji mokykla bus grindžiama visai kitu principu. Visų pirma reikia atsižvelgti į tai, kad tėvai daug laiko praleis namuose, su vaikais. Labai didelė problema yra ta, kad moteris negali mokytis  namuose su vaikais. Ji turi žinoti, ko jie mokosi, kaip jiems padėti. Ji turi skirti tam laiko, pati turi mokytis mokykloje, universitete, kad būtų pedagogė savo vaikams ir netgi dar daugiau, savo vaikų ir vyro auklėtoja. Ji turi auklėti visą šeimą. Tai didelė problema.
Galbūt kalbu šiek tiek padrikai, bet tik tam, kad suprastumėte, apie kokius kardinalius šeimos pertvarkymus kalbama. Kuriama didžiulė visiškai naujų tarpusavio santykių sistema. Gamta vis tiek privers mus prie to prieiti, nes krizė „išmes“ mus iš mūsų darbų ir mes atsidursime namuose. Vis tiek privalėsime pertvarkyti visuomenę taip, kad pasiektume pusiausvyrą su gamta.
Bet kuriuo atveju integralus auklėjimas ir švietimas vyks taip: integralus švietimas bus įgyvendinamas virtualiame tinkle, o integralus auklėjimas – būreliuose. Į juos vaikai rinksis nedidelėmis grupėmis po dešimt žmonių, su mokytoju / auklėtoju, žinančiu, kaip ugdyti, kad jie taptų viena bendra visuma. Jie turi mokytis integralios tarpusavio sąveikos, būti psichologai: suprasti vieni kitus, kritikuoti ir pateisinti. Vaikas, kuriam suteikiamas integralus auklėjimas, tiksliai jaučia žmones, supranta juos, žino jų prigimtį, silpnybes ir tuo pačiu metu veikia kartu su jais.
Tai nėra paprastas dalykas, bet jau turime būti pasirengę perkurti patys save. Tai neišvengiama, antraip mes tiesiog sunaikinsime šį pasaulį.

Iš 2012 m. kovo 22 d. prieš Europos kongresą vykusios pamokos

Daugiau šia tema skaitykite:

Džiugios gimimo kančios

Tėvai ir vaikai: kurie kurių nesupranta?

Visus mokslus reikia atnaujinti

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>