Pensininkai kenkia pasauliui?

Krizė, globalizacija

Nuomonė: (Corriere della Sera): Pailgėjusi gyvenimo trukmė gali sukelti socialinio aprūpinimo sistemos žlugimą. Dėl šios grėsmės Tarptautinis valiutos fondas (TVF) jau skelbia pavojų. Jei vidutinė gyvenimo trukmė pailgės trimis metais, jau ir taip didžiulė gyventojų senėjimo kaina išaugs 50 procentų.
Kaip vieną iš priemonių atsilaikyti prieš šią grėsmę TVF siūlo pailginti pensinį amžių, atskirose valstybėse priimant tam tikrus įstatymus, taip pat skatinant asmenis, atidedančius savo išėjimą į pensiją. Šalyse, kuriose neįmanoma pailginti pensinio amžiaus, gali būti mažinamos socialinės išmokos.
Komentaras: Galima rasti ir daugiau šios problemos „sprendimų“. Vis dėlto tikrasis jos sprendimas turi kilti iš požiūrio į visus visuomenės narius – kaip šeimoje. Tada išnyks pojūtis, kad kažkas turi atimti iš savęs, o kažkas – gauti kito sąskaita. Sprendimas – tik teisingas bendro pyrago dalijimas. Bet koks lygybės pažeidimas sukelia neigiamus visos visuomenės pokyčius.

Daugiau šia tema skaitykite:

Ką dar mums ruošia gamta

Neskandink kitų šiandien, kad rytoj pats nebūtum paskandintas

Artėja nauja pasaulinė krizė

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>