Auklėti reikia visuomenę, o ne vaikus

Auklėjimas, vaikai

Makmasterio universiteto (Kanada) psichologų, sociologų ir pediatrų tyrimas. Vaikai, patiriantys netgi lengvas fizines bausmes, užaugę yra labiau persekiojami depresyvių nuotaikų, nerimo jausmo, chroniškų psichikos sutrikimų, labiau linkę vartoti alkoholį bei narkotikus.
32-ose valstybėse jau priimti įstatymai, draudžiantys bausti vaikus namuose, ikimokyklinio ugdymo įstaigose bei vidurinėse mokyklose. Tėvai vaikams taiko tokius auklėjimo metodus, su kuriais patys susidūrė vaikystėje. Labiausiai paplitę augančios kartos auklėjimo būdai yra barimas ir didaktiniai pamokymai.
Komentaras: Mūsų egoistinė prigimtis sąlygoja auklėjimą „rykšte ir meduoliu“, t. y. nurodant rėmus, kuriuose turi augti vaikas. Jeigu šiuos rėmus nurodys bendra visuomenės nuomonė, tai vaikai juos jaus kaip tinkamus ir sau – tokiu būdu nebeliks jokių bausmių ir apribojimų būtinybės. Viskas priklauso nuo visuomenės, o ne vaikų auklėjimo.

Daugiau šia tema skaitykite:

Tik bendraamžiai gali pakeisti vaiko įpročius

Aplinka lemia mūsų ateitį

Perkurti patiems save

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>