Kaip sulipdyti puolusią ir suskaldytą visuomenę?

Kabala ir religija, Krizė, globalizacija

Nuomonė (Maskvos religijotyrininkų draugijos pirmininkas I. Maksutovas). Atrodo, kad religija – tai natūralūs universalūs socialiniai klijai, o religinės bendruomenės, kurias vienija bendros idėjos bei tikslai, labai susitelkusios. Vis dėlto tyrimai ir pažintis su religijų istorija rodo dvilypį šio lipinamojo tirpalo pobūdį. Religinių idėjų totalumas ir sukelia neišvengiamus konfliktus grupių viduje bei lemia tolimesnį jų irimą.
Religinis pasaulis baigia suirti, jokių fundamentalių ir visiems bendrų idėjų nebeliko: musulmonai sprogdina ir žudo vieni kitus, o krikščionys visada ginčijosi dėl dieviškosios ar žemiškosios Kristaus prigimties. Visos religijos lyg ir kalba apie vieną ir tą patį. O etiniai principai, kurie atrodo panašūs, daro jas visiškai priešingas. Todėl naivu tikėtis, kad religijos gali susivienyti ir tapti universaliais socialiniais klijais.
Komentaras. Niekas taip stipriai neskiria žmonių, nacijų ir tautų kaip jų religijos. Nors visos jos pagrįstos visiems vienodais kilniais tarpusavio pagalbos bei meilės principais, žmonės, besivadovaudami egoistiniais ketinimais, traktuoja principus taip, kad humanistiniai principai pavirsta antihumanistiniais, supjudančiais tautas tarpusavyje.
Tik kabala, kaip visuotinis altruistinis mokymas, nepripažįstanti žmonių nelygybės, nepripažįstanti apeigų, kalbanti tik apie davimą ir meilę visiems, yra universali, visiems vienoda visos žmonijos suvienijimo metodika.

Daugiau šia tema skaitykite:

Kabala ir pasaulinės religijos

Svarbiausia – sielos išsitaisymas

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>