Gėda išgelbės pasaulį

Auklėjimas, vaikai, Dvasinis darbas

Nuomonė: Mes nepakankamai vertiname didžiavimosi ir gėdos dėl savo veiksmų vaidmenį.
Pirmykštėje bendruomenėje pagrindinis žmogaus veiklos kontrolės faktorius buvo tai, kad žmogus nuolatos buvo visų matomas. Bendruomenei išaugus žmogaus nebevaržo artimųjų priežiūra, individo interesai ima konfliktuoti su daugumos gerove, ir taip atsiranda kitas faktorius – reputacija.  Socialiniai tinklai šį mechanizmą padarė dar jautresnį – informacija apie žmogų visiems prieinama.

  • Pusiausvyra tarp kolektyvinių ir asmeninių interesų reikalauja tokios emocijos kaip gėda išsivystymo. Gėda – tai negatyvi emocija, kylanti dėl neteisingos sąveikos su aplinka. Gėda reguliuoja socialinį elgesį ir atlieka bausmės prevencijos vaidmenį. Kaltės jausmą sukelia individo prisiimti standartai. Gėda kyla dėl kolektyve priimtų standartų. Todėl gėda, skirtingai nuo kaltės, kyla tik kitų žmonių atžvilgiu.
  • Kuo kolektyviškesnė visuomenė, tuo svarbiau kiekvienam atitikti kolektyvinius standartus ir tuo stipresnis gėdos vaidmuo. Gėda veikia kaip įspėjimas laikytis kolektyvinių standartų, kurių nepaisymas užtraukia bausmę.
  • Individualistinės visuomenės atitolo nuo tokios bausmės sistemos ir pakeitė ją policine teisėsaugos sistema. Dėl to atsirado kaltės jausmo nuraminimo priemonės.
  • Gėdos jausmui atsirasti reikalinga tarpusavio sąveika. Internetas negali pakeisti tiesioginio kontakto. Šiuolaikinis pasaulis leidžia nepaisyti savo individualumo. Tai lemia mažą gėdos efektyvumą, jos trūkumą. Gėdos nepakanka išprovokuoti dideles socialines permainas. Bausmė lieka visuomenės apsauga nuo tų, kurie nenori bendradarbiauti.

Komentaras: Kabala nurodo, kad gėdos jausmas yra visų dvasinių veiksmų, kylančių žmogui lyginant savo ketinimus su Kūrėjo veiksmais, pagrindas. Gėda yra C“A ir visų paslėpties rūšių priežastis – atitinkamai ji reikalinga ir Kūrėjo atskleidimui. Pirmoje TES dalyje pasakyta, kad gėda yra didelių sielų ištaisymo priemonė.

  • Gėda kyla dėl kolektyvinių vertybių poveikio žmogui. Tam žmogui reikia integralaus auklėjimo sistemos ir veikiant O“M sužadinti jame naujus elgesio standartus. Galiausiai jis vėl ims jausti aplinką, kartu ir Kūrėją, kaip pirmykštėje bendruomenėje, jausdamasis atviras, tačiau suvokdamas savo nuogumą kaip geistiną, kaip būtiną savo egoistinės prigimties sutvardymui ir ištaisymui.

Daugiau šia tema skaitykite:

Prieš ką man gėda?

Garbingas pagalbos prašymas

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>