Pirk-parduok demokratija

Ekonomika ir pinigai, Klausimai ir atsakymai

Klausimas: Aš netikiu, kad įmanoma susivienyti, nes kiekvienas rūpinasi tik savimi. Pavyzdžiui, man šiuo metu sugedus mašina, su kuria užsidirbu duoną, todėl likau be uždarbio. Jei jūs taip kviečiate vienytis, tai kodėl jums visiems nesusimetus ir nesurinkus pinigų mano mašinos remontui? Kodėl taip nevyksta?
Atsakymas: Akivaizdu, kad dabar mūsų pasaulyje neįmanoma įgyvendinti susijungimo kažkokiam atskiram veiksmui. Jei jaučiuosi sužlugdytas, tai negaliu atskleisti ištaisytų elementų šioje būsenoje. Žinoma, taip ir vyksta, o ko tu dar norėtum? Nesurasi šiame pasaulyje jokių jungimosi dėl artimo gerovės užuomazgų.
Juk tai nebūtų susijungimas, naudingas mano egoizmui, kai aš su kažkuo jungiuosi dėl to, kad galėčiau juo pasinaudoti. Mes kalbame apie visiškai kitokį susijungimą – tokį, kuris neegzistuoja mūsų pasaulyje, todėl tavo pretenzijos yra neteisingos. Iš tikrųjų, mūsų pasaulis priešingas susijungimui ir viskas jame egzistuoja pagal pirkimo ir pardavimo įstatymus, kapitalistiniu principu. Šiuolaikinė demokratija reiškia, kad kiekvienam leista rūpintis savo gerove.
Socialistinėje Rusijoje demokratija buvo ribota – egzistavo ribos, kuriose žmogui buvo leista galvoti apie save, o paskui jam buvo privaloma buvo galvoti apie visuomenę. Amerikietiškoji kapitalistinė demokratija suteikia žmogui laisvę daryti tai, ką jis nori, užsidirbti, kaip jam norisi. Jei tiesiogiai nekenki visuomenei, tai viskas puiku, – tai vadinama demokratija.
Todėl pirmasis žingsnis taisant pasaulį yra žmonių švietimas. Švietimas – visų pirma, be šito negalėsime ištaisyti sistemos. Auklėjimas turi žmones ištaisyti taip, kad jie patys panorėtų pakeisti tvarką tarp jų, kad būtų pasiekta pusiausvyra visuomenėje, daugiau mažiau vienodas pragyvenimo lygis, palaipsniui gerinant jį vis labiau. Pokyčiai turi atitikti norą, daugumos vystymąsi ir būti priimtini daugumai – tuomet tai vadinsis tikrąją demokratija.
Be tokių visuomeninių pokyčių neįmanoma pakeisti žmonių ir visuomenės. Juk šiandieninėje pagadintoje visuomenėje, jei tu likai be mašinos, kuri tau reikalinga uždarbiui, tai mirsi iš bado. Toks pasaulis, kuriame gyveni. Jei nori jį pakeisti – prašau, užsiimk integraliuoju auklėjimu. Aš tau siūlau ištaisymo procesą. Bet tu negali priekaištauti dėl šio pasaulio ydų man ir reikalauti, kad aš jas ištaisyčiau.
Be to, tu net ir nenori jų taisyti – tu nori toliau gyventi su šiomis blogybėmis, bet pasipelnyti iš šios suvienytos visuomenės, kurią aš tau siūlau, ir nusitempti į savo žlungančios visuomenės pasaulį. Žinoma, taip nebus. Tai yra tas atvejis, kai blogoji jėga, „klipa“, trokšta prisiplakti prie šventumo ir jį eksploatuoti.

Iš pamokos pagal knygą „Mokymas apie dešimt sfirų

Daugiau šia tema skaitykite:

Optimalioji ekonomika

Ekonomistai turi atsisakyti įprastų teorijų

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>